Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Aleksandrów Łódzki Sportową Gminą 2018

27.09.2018
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności

Aleksandrów Łódzki Sportową Gminą 2018, a burmistrz Jacek Lipiński Liderem Sportowej Polski 2018. Gala finałowa Klubu Sportowej Polski odbyła się w środę (26 września) w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie.

Przewodniczącym Kapituły przyznawanej wyróżnienia był Andrzej Supron – polski zapaśnik, mistrz świata i Europy oraz wicemistrz olimpijski. – W Aleksandrowie już byłem i cieszę się, że stawiacie na rozwój sportu. Dzisiejszy dzień potwierdził, że należycie do jednej z najbardziej rozwijających się sportowo gmin w Polsce – zaznacza Andrzej Supron.

Wyróżnienie ‘Sportowa Gmina” przyznawane jest samorządom, które umiejętnie łączą budowę nowoczesnych obiektów sportowych z programem rozwoju sportu i rekreacji w regionie, które nie poprzestają na budowanie niezbędnych obiektów. Starają się zapewnić swoim mieszkańcom jak najszerszą ofertę sportowo – rekreacyjną. Organizują imprezy nie tylko w charakterze lokalnym, ale i ogólnopolskim.

– Gratuluję burmistrzowi, że stawia na rozwój sportu i rekreacji. To przecież wszystko dla najmłodszych sportowców, a ważne jest, aby szli w ślady olimpijczyków. Byłem nie tak dawno u Was, miałem przyjemność spotkać się z Waszym burmistrzem, jednak obiektu MOSiR nie widziałem. A słyszałem, że macie naprawdę piękny stadion. To okazja, by ponownie Was odwiedzić – podkreślił Piotr Świerczewski, wybitny reprezentant Polski w piłce nożnej.

Oprócz Sportowej Gminy przyznano burmistrzowi Jackowi Lipińskiemu tytuł Lidera Sportowej Polski 2018.

– Kolejny tytuł sportowej gminy dla Aleksandrowa Łódzkiego i odebranie go z rąk wicemistrza olimpijskiego Andrzeja Suprona, to wielka satysfakcja. Od lat jesteśmy samorządem, w którym sport odmieniany jest przez wszystkie przypadki. W ciągu ostatniej dekady wybudowaliśmy pięć hal sportowych, stworzyliśmy unikalny kompleks lekkoatletyczny przy szkole sportowej. Zmieniliśmy MOSiR w jeden z najnowocześniejszych kompleksów sportowo-rekreacyjnych w regionie i wybudowaliśmy niezliczoną ilość nowoczesnych boisk. To w Aleksandrowie Łódzkim co drugie dziecko uprawia jedną z wybranych dyscyplin sportowych, a nakłady na kluby sportowe i stypendia dla najzdolniejszej młodzieży sięgają 3 mln złotych. Nie możemy zapominać również o fantastycznej i profesjonalnej kadrze trenerskiej, której wychowankowie od wielu lat zdobywają medale w wielu dyscyplinach olimpijskich nie tylko w skali kraju, ale również na arenie europejskiej i światowej. Wielką satysfakcję sprawiło mi również zdobycie medalu dla mnie jako lidera Sportowej Polski, co jest swego rodzaju ukoronowaniem działań samorządu, w którym kieruję w sferze sportu profesjonalnego jak i młodzieżowego – zaznaczył Jacek Lipiński.

Włodarz Aleksandrowa Łódzkiego oba tytuły odebrał z rąk byłych sportowców Andrzeja Suprona, Piotra Świerczewskiego oraz aktora Tomasza Stockingera. – Jesteście w gronie laureatów i gratuluję sukcesu burmistrzowi i mieszkańcom. Cieszę się, że stawiacie na sport, bo odgrywa on bardzo ważną rolę zwłaszcza w rozwoju dzieci i młodzieży. Mam nadzieję, że kiedyś Was odwiedzę – powiedział Tomasz Stockinger.

To nie była pierwsza nagroda dla Aleksandrowa Łódzkiego przyznana przez Klub Sportowa Polska. Doceniano nas również w ubiegłych latach.

Translate »