Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Aleksandrowski Jarmark Bożonarodzeniowy

05.12.2018
Dodane przez: Kinga Drożdżel
Liczba wizyt:
Aktualności

Jarmarki świąteczne na dobre wpisały się już w bożonarodzeniową tradycję miast. Także Aleksandrów Łódzki zyska w tym roku swój własny jarmark. Już 15. grudnia w parku miejskim pojawią się kramy z rękodziełem. Będzie można na nich nabyć oryginalne ozdoby świąteczne. To także doskonała okazja do tego, aby wybrać prezenty dla swoich bliskich.

Jarmark rozpocznie koncert świąteczny w wykonaniu przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 2. Odwiedzający będą mieli również okazję uczestniczyć w niezapomnianym pokazie rzeźbienia w lodzie. Na ich oczach, w ciągu kilku chwil, z bryły lodu powstanie rzeźba. Co będzie przedstawiać? Dziś można jedynie uruchomić wyobraźnię, ale już 15. grudnia się tego dowiemy. Podczas jarmarku Komenda Powiatowa PSP ze Zgierza promować będzie akcję: „Ogień i czad – obudź czujność”. W ramach pokazu zaplanowano liczne atrakcje dla mieszkańców, m.in. zadymiony labirynt czy pożarniczy tor przeszkód.

Najmłodszych z pewnością ucieszy spotkanie z sympatycznymi pluszakami, których już mieli okazję poznać w Aleksandrowie Łódzkim. Tym razem koncert Stwora Głodomora przybierze zimową oprawę.  Bohaterowie szykować się będą do zimy. Spróbują się m.in. dowiedzieć, jak zdrowo spędzać święta oraz gdzie się podział Święty Mikołaj. Wszystko to w rytm największych przebojów, utrzymanych w świątecznych klimatach.

Koncert nie będzie jedyną niespodzianką przygotowaną specjalnie dla dzieci. Zaprosimy je jeszcze do „Bałwankowej krainy”. To interaktywny spektakl pełen zabawnych sytuacji, ale jednocześnie z ważnym przesłaniem ekologicznym. Główny bohater, przesympatyczny Bałwanek Jogo będzie musiał stoczyć walkę z Dziurą Ozonową oraz Zadymiaczem. Tylko aktywna pomoc dzieci będzie mogła sprawić, że ostatnie drzewko na planecie Ziemia zostanie uratowane.

Dla najmłodszych zaplanowano także dodatkowe atrakcje. Największą z nich będzie spotkanie ze Świętym Mikołajem, z którym będzie można się sfotografować. Odwiedzających zapraszamy także na stoiska z przysmakami świątecznymi. Wszystko to w otoczeniu przepięknych iluminacji bożonarodzeniowych oraz Alei Bożonarodzeniowej, którą w Mikołajki tworzą wspólnie przedstawiciele różnych podmiotów. Grudniowa sobota w parku miejskim wprowadzi mieszkańców w prawdziwie świąteczny nastrój. Jarmark Bożonarodzeniowy jest realizowany w ramach Aleksandrowskiego Budżetu Obywatelskiego 2018.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia:

12:00 – 12:30 – Koncert Świąteczny w wykonaniu Przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 2

12:30 – 13:00 – Pokaz rzeźbienia w lodzie

13:00 – 14:00 – Zimowy koncert Stwora Głodomora

14:00 – 15:00 – Akcja „Ogień i czad – obudź czujność”

– Losowanie czujek węgla i czadu

– Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „STRAŻ POŻARNA OCZAMI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”

– Pokaz gaszenia palącego się oleju

– Pokaz ratownictwa technicznego

15:00 – Bałwankowa kraina – spektakl Teatru Piccolo

Poza tym:

Stoiska wystawiennicze z przysmakami świątecznymi, kiermasz z ozdobami świątecznymi, olbrzymia zimowa zjeżdżalnia dla dzieci, zdjęcia ze Świętym Mikołajem

Liczne atrakcje strażackie:

Zadymiony labirynt, Pożarniczy tor przeszkód, Konkurencja wspinaczkowa, Bajkowy namiot strażacki – gry i zabawy dla najmłodszych, Samochód strażacki od wewnątrz, nagrody i upominki.

 

 

Translate »