Fundusze Europejskie
Profil zaufany

BohaterON – włącz historię! – zagłosuj na aleksandrowiankę.

17.09.2019
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności

BohaterON to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. W 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego ustanowiono nagrodę BohaterONy 2019 im. Powstańców Warszawskich, która ma na celu wyróżnienie osób i instytucji, których działania w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski XX wieku (lata 1918-1989) oraz edukację historyczno-patriotyczną w 2018 roku – w roku obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nagroda przyznawana jest w 7 kategoriach: firma, instytucja, nauczyciel, osoba publiczna, dziennikarz, organizacja non profit i pasjonat; w każdej z nich  trzy wyróżnienia – brązowy, srebrny i złoty BohaterON – przyznają członkowie Kapituły Nagrody; a jedno – Złoty BohaterON Publiczności –internauci w głosowaniu na stronie BOHATERON. Miło nam poinformować, że do tej ostatniej nagrody w kategorii nauczyciel nominowana została aleksandrowianka pani Ludmiła Fabiszewska.

Ludmiła Fabiszewska jest nauczycielem Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Juliana Tuwima w Aleksandrowie Łódzkim, muzykiem, pasjonatem pracy, której poświęca ogrom swojego czasu i w którą wkłada całe swoje serce.

W sierpniu 2018 roku, z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, stworzyła Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała”. Spotkał się on z wielkim odzewem na terenie Polski, jak i poza jej granicami. W realizację zadań włączyły się nie tylko przedszkola, ale też żłobki, świetlice, szkoły podstawowe, szkoły przyszpitalne, ośrodki wychowawcze, domy kultury. Realizacja zadań stworzonych w ramach projektu przeszła najśmielsze oczekiwania. Do udziału w projekcie przystąpiło 21000 nauczycieli z 4121 placówek, w tym 7 placówek znajdujących się poza granicami Polski – m.in. Stany Zjednoczone, Węgry, Wielka Brytania, Czechy. W projekcie wzięło udział 770 000 dzieci. Liczby te stale rosną. Ponad pół miliona dzieci 9 listopada 2018r. odśpiewało razem z rodzicami, nauczycielami i pracownikami swoich placówek, cztery zwrotki Hymnu Polski. Na terenie Polski zasadzono ponad 3000 Drzew Pamięci upamiętniających stulecie odzyskania Niepodległości. W miejscach, gdzie realizowano projekt, zorganizowano również Turnieje wiedzy patriotycznej pt. Kocham Cię, Polsko. Były również konkursy fotograficzne, recytatorskie, wieczorki patriotyczne i występy artystyczne. Projekt stworzony przez Ludmiłę Fabiszewską niesie za sobą ogromne walory edukacyjne i patriotyczne.

Na nasza bohaterkę można głosować do 2 października na stronie https://bohateron.pl/bohaterony-2019/zaglosuj/ .

Translate »