Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Dni Aleksandrowa 2018

11.06.2018
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności

Dni Aleksandrowa   za nami, więc czas na podsumowania. Ten  weekend należy  uznać za bardzo udany.  Na scenie jak co roku  wystąpiły  gwiazdy , nie zabrakło atrakcji dla wszystkich, a pogoda dopisała. W sobotę wystąpiła Małgorzata Ostrowska — legendarny głos polskiego rocka,. Zaraz po niej muzyczne objawienie ostatnich lat, czyli Ørganek. W końcu Bracia — przebojowe duo Cugowskich. Na zakończenie sobotnich koncertów – dwugodzinny blok muzyki elektronicznej, czyli Electric Night Fever. W tym roku zaprezentowały się aleksandrowianom  Art1 oraz Blinders.
Sceniczne gwiazdy w niedzielę to z kolei Kamil Bednarek i Patrycja Markowska. Wcześniej zaprezentował się m.in. młody aleksandrowski zespół KAST oraz znany coverowy zespół Arsen. Nie zabrakło najmłodszych, utalentowanych artystów, którzy wystąpili w ramach koncertu laureatów Festiwalu Piosenki i Tańca „Aleksandrowska Wiosna” czy występów uczniów szkoły muzycznej Amadeus.
Jak na sportowe miasto przystało w specjalnym sobotnim bloku „Sportowy Aleksandrów” zaprezentowały się wszystkie kluby fitness z Aleksandrowa Łódzkiego, grupy taneczne Młodzieżowego Domu Kultury, Aleksandrowskie Mażoretki i młode gimnastyczki ze Szkoły Gimnastyki Artystycznej PASJA.
Tradycją stało się, że podczas Dni Aleksandrowa odbywa się „Mecz inny niż wszystkie”. W tym roku w niedzielę o godz. 17.00 na głównej płycie boiska odbył się Benefis Legend Sokoła Aleksandrów — Arkadiusza Świętosławskiego i Arkadiusza Simy, czyli mecz piłkarski z udziałem wielu znanych nazwisk futbolu kontra Drużyna Burmistrza. Legendy Sokoła zwyciężyły z Drużyną Burmistrza 3:2. Gra na boisku była niezwykle wyrównana, a każdy z zawodników dał z siebie wszystko.
Podczas Dni Aleksandrowa Łódzkiego prowadzono też  zbiórkę publiczną na rzecz Kamilka Pawlaka, który ma wielką szansę na diagnostykę swojej choroby w USA. Organizatorami zbiórki było Aleksandrowskie Forum Społeczne oraz Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim.

Były też podziękowania dla strażaków z OSP z Gminy Aleksandrów Łódzki uczestniczących w akcji ratowniczo-gaśniczej na terenie zakładów Boruta w Zgierzu. Oficjalnie, na scenie władze gminy podziękowały im za wielką siłę, ofiarność i bezapelacyjne poświęcenie, a publiczność odśpiewała „Sto lat”.
A pod sceną i obok boiska rozłożyły się kramy i  karuzele, a każdy kto przyniósł książkę – otrzymywał miododajną roślinkę. Ta akcja odbyła się w ramach tegorocznego Aleksandrowskiego Budżetu Obywatelskiego o nazwie „Ratuj Pszczoły”. Książki trafią do biblioteczek rozstawionych na powietrzu w mieście i gminie, a roślinki – do ogrodów i na balkony mieszkańców miasta i gminy.
Animatorzy zabaw dla dzieci, smakołyki przygotowane przez koła gospodyń wiejskich , quizy i konkursów z nagrodami – to również atrakcje jakie towarzyszyły tegorocznym Dniom Aleksandrowa.  A o tym, że były naprawdę wyjątkowe świadczą tłumy, jakie przez dwa weekendowe dni przewinęły się przez teren MOSiR.

Translate »