Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Do Hymnu

25.10.2018
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności

Szanowni Państwo,

już w najbliższy poniedziałek , 29 października o godz. 11:30 w Szkole Podstawowej w Bełdowie i o godz. 13:30 w Sportowej Szkole Podstawowej w Aleksandrowie Łódzkim, odbędą się przesłuchania do Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu”.

 

Jest to wydarzenie organizowane przez Narodowe Centrum Kultury w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W konkursie bierze udział 300 szkół, w których co najmniej połowa uczniów zaśpiewa Mazurek Dąbrowskiego i dwie inne, wybrane pieśni hymniczne. W sumie hymn zaśpiewa 50 000 tysięcy uczniów i uczennic w szkołach w całej Polsce. W jednej ze szkół zaśpiewa jednocześnie 700 dzieci! Przesłuchania potrwają jeszcze do końca października, a zwycięzców poznamy w II połowie listopada.

Wszystkie dodatkowe informacje znajdują się na stronie Narodowego Centrum Kultury: www.dohymnu.nck.pl   W zakładce „Do pobrania” są materiały graficzne, regulamin, itp., a w poniższym linku znajduje się krótki zwiastun konkursu:  https://www.youtube.com/watch?v=E8Ejn4B6YWo&feature=youtu.be

 

Translate »