Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Ebi Smolarek w Rąbieniu

05.10.2017
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności

W środę Szkołę Podstawową w Rąbieniu odwiedził były reprezentant Polski Euzebiusz Smolarek. Choć cztery lata temu zakończył karierę, to nadal jest rozpoznawalny przez młodzież. Były zawodnik m.in. Borussii Dortmund opowiedział o swoich początkach kariery, występach w reprezentacji Polski oraz najtrudniejszych chwilach w sporcie.

– W dzisiejszych czasach musicie przede wszystkim stawiać na naukę, a sport traktować jako dodatek. Będzie wam łatwiej w życiu, nie każdy zostanie wybitnym sportowcem, lecz każdy po skończeniu szkoły będzie musiał znaleźć pracę i pewnie założyć rodzinę. Zachęcam każdego z was do aktywności fizycznej – zaznaczył Euzebiusz Smolarek.

Po poznaniu sylwetki piłkarza dzieci zadawały pytania, a następnie mogły wziąć autograf i zrobić wspólne zdjęcie.

Były reprezentant Polski na co dzień mieszka w Holandii. Często przyjeżdża do rodzinnego miasta swojego ojca. Obaj są Honorowymi Obywatelami Aleksandrowa Łódzkiego.

– W Aleksandrowie mieszka moja mama i babcia. Staram się kilka razy w roku przyjeżdżać. Od czasu do czasu pójdę z wujem na ryby i pozałatwiam swoje sprawy. Co roku w Dni Aleksandrowa biorę udział w meczu, reprezentuję oczywiście mieszkańców – podkreśla Smolarek.

To było już kolejne spotkanie ze znanym piłkarzem. Rok temu Smolarek spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Aleksandrowie. W grudniu ubiegłego roku udało się zorganizować spotkanie z byłym piłkarzem Legii Warszawa Jakubem Rzeźniczakiem, a kilkanaście miesięcy wcześniej Aleksandrów Łódzki odwiedził były reprezentant Polski Marek Saganowski. Spotkania cyklicznie organizuje Michał Kiński z Telewizji Aleksandrów Łódzki.

Translate »