Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Francuski śpiewająco

19.03.2019
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności

W dniu 16 marca 2019r. odbył się w Centrum Dialogu imienia Marka Edelmana w Łodzi wojewódzki ” V Mały Festiwal Piosenki Francuskiej”. Dwie uczestniczki koła języka francuskiego z Młodzieżowego Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim wzięły udział w konkursie i wśród 24 uczestników z całego województwa, wyśpiewały – w języku Moliera –  dwie pierwsze nagrody.

MAJA FRYNIA zajęła pierwsze miejsce i podbiła serca jurorów swoją energetyczną interpretacją piosenki o małym, roztargnionym chłopcu. Natomiast zdobywczyni drugiego miejsca EMILKA THEBLINE przekonująco zaprezentowała piosenkę o dziewczynce, która nie chce poddawać się, nawiedzającym ją często, złym humorom.

Wszystkie dzieci uczestniczyły też w zabawie-konkursie na temat Francji. Publiczność miała też okazję obejrzeć dwie, krótkie inscenizacje w wykonaniu dzieci z dwóch szkół i mini koncert akordeonowy w wykonaniu jednego z uczniów łódzkiej szkoły muzycznej.
Opiekę językowo-artystyczną występu reprezentantek MDK sprawowała Inka Serdakowska, która wraz z rodzicami i uczestniczkami dziękuje pani Renacie Banackiej-Walczak za konsultacje muzyczne w trakcie przygotowań do festiwalu.

Translate »