Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Fundacja „Misja Medyczna” wyróżniona za projekt „Z miłości do aktywności”. Dziękujemy za współpracę i gościnę!

15.01.2019
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności

Poznaliśmy wyniki osiemnastej edycji konkursu „Sukces Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny”. Wręczenie statuetek odbyło się w czwartek wieczorem podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

Organizatorem konkursu jest czasopismo Menedżer Zdrowia oraz Wydawnictwo Termedia. Nagrody „Sukces Roku 2018 w Ochronie Zdrowia” przyznane zostały w dziesięciu kategoriach, m.in. najlepsza placówka publiczna, prywatna, innowacyjny szpital, działalność edukacyjno-szkoleniowa czy charytatywna. Nagrodę Specjalną Menadżera Zdrowia, za dokonania życia, otrzymał prof. Marian Zembala.

 

Projekt „Z miłości do aktywności” realizowany przez Fundację „Misja Medyczna” z siedzibą w Łodzi, dostał wyróżnienie w kategorii „Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – działalność edukacyjno-szkoleniowa” .

– „Z miłości do aktywności” to projekt realizowany przez Fundację , wspólnie z Ministerstwem Zdrowia, w ramach Narodowego Programu Zdrowia. Jego celem była organizacja cyklu 32 spotkań w miejscowościach mających poniżej 50 tys. mieszkańców, podczas których promowaliśmy zdrowy i aktywny styl życia – mówi Krzysztof Suszek, Przewodniczący Rady Fundacji „Misja Medyczna”.

 

Spotkania odbyły się m.in. w Aleksandrowie Łódzkim, Uniejowie, Warcie, Mikołajkach, Dąbkach, Zakopanem, Polanicy Zdrój, Policach czy Ostródzie. Odwiedziliśmy Jelcz Laskowice, Stare Bogaczowice, Zajączki Drugie, Jantar, Pelpin, Unisław, Lądek Zdrój, Dąbki i Barlinek. Byliśmy w Cisnej i Świnoujściu.

 

Spotkania zorganizowane były podczas biegów, a zawodnicy i mieszkańcy mieli okazję porozmawiać z lekarzem, dietetykiem, fizjoterapeutą, a także ustalić plan aktywności fizycznej z wykwalifikowanymi trenerami. Byli też zachęcani do korzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych.

– Podejście Polaków do badań profilaktycznych to jedno z wyzwań, które stoi przed instytucjami ochrony zdrowia. Fundacja będzie prowadzić w najbliższym czasie wiele działań zachęcających do badań i pokazujących ich znaczenie – dodaje Krzysztof Suszek.

Fundacja „Misja Medyczna” pomaga szpitalom oraz osobom działającym w sektorze ochrony zdrowia rozwijać kompetencje niezbędne w zarządzaniu organizacją oraz personelem. Aktywnie działa na rzecz promocji zdrowia publicznego poprzez organizację wydarzeń, promujących profilaktykę zdrowotną oraz edukację w zakresie pierwszej pomocy.

Łączę serdeczne pozdrowienia,

Krzysztof Suszek, Przewodniczący Rady FundacjiMisja Medyczna”

tel. 723 694 876

www.misjamedyczna.org

Według zaleceń WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) dorosły człowiek potrzebuje minimum 30 minut aktywności fizycznej dziennie. U osób, które regularnie ćwiczą sprawniej funkcjonuje układ odpornościowy i krwionośny, poprawia się wydolność organizmu, dotlenia mózg i komórki ciała oraz poprawia się stan zdrowia psychicznego.

Translate »