Fundusze Europejskie
Profil zaufany

I sesja nowej Rady Miejskiej

22.11.2018
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności

Piąte już ślubowanie burmistrza i radnych rozpoczęło I sesję Rady Miejskiej w Aleksandrowie, która odbyła się w czwartek, 22 listopada. Otworzył ją tradycyjnie najstarszy  wiekiem radny – Leszek Pierlejewski.

Nowa kadencja rady potrwa 5 lat. Przewodniczyć jej będzie  ponownie wybrana jednogłośnie Małgorzata Grabarczyk. Za stołem prezydialnym zasiądzie też  Mariusz Grabowski, który pokonał Marka Szewczyka 13:7 i w nowej kadencji pełnił będzie funkcję  wiceprzewodniczącego rady. Obie kandydatury radni przegłosowali w głosowaniu tajnym.

W nowej radzie zasiądzie co prawda  21 radnych, ale układ sił nieco się zmienił się. Mamy teraz 12 radnych z Komitetu Wyborczego Jacka  Lipińskiego, 7 z KW Prawa i Sprawiedliwość oraz dwóch z KW Lubię Aleksandrów. I o ile będzie to konstruktywna opozycja, większych zawirowań  nie należy się spodziewać.  Większość to nadal radni, związani z burmistrzem, więc nie grozi gminie rewolucja, a skuteczny,  równomierny rozwój. Takie zresztą były wybory mieszkańców, którzy  w większości swoje głosy oddali na kandydatów z listy  KW Jacka Lipińskiego i  poparli obecnego burmistrza.

– Mam nadzieję, że mimo silnej opozycji, nadal będziemy wspólnie pracować na rzecz Aleksandrowa – podsumowuje Małgorzata Grabarczyk.

Powołano pięć komisji, oraz ich przewodniczących i wiceprzewodniczących:

  1. Komisja Rewizyjna – Przewodniczącym został Tomasz Dominowski, a wiceprzewodniczącą została Ewa Gemza.
  2. Komisja Skarg, Wniosków i Petycji – Przewodniczącym został Leszek Pierlejewski, a wiceprzewodniczącą Elżbieta Marzena Ziętek.
  3. Komisja ds. Samorządu – Przewodniczącym został Kazimierz Tomczak, a wiceprzewodniczącym Paweł Stasiak.
  4. Komisja Finansów, Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska – Przewodniczącym został Roman Karasiak, a wiceprzewodniczącym Adam Michaś.
  5. Komisja Oświaty, Rodziny i Spraw Społecznych – Przewodniczącą została Katarzyna Pastusiak, a wiceprzewodniczącą Irena Kajszczak. 
Translate »