Fundusze Europejskie
Profil zaufany

„Impresja, ekspresja,człowiek i bryła” – przegląd twórczości uczestników koła plastycznego UTW

20.02.2018
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności
„Impresja, ekspresja,człowiek i bryła” – przegląd twórczości uczestników koła plastycznego UTW.
Wernisaż i koncert słuchaczy Szkoły Muzycznej „Amadeus” z Aleksandrowa Łódzkiego
23.02.2018 r. (piątek) godz.18.00
Czytelnia Biblioteki im. Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzkim pl. Kościuszki 12.
Koło plastyczne prowadzi niezwykła artystka pani Violetta Wojcieszek Durajska, która napisała kilka słów na temat współpracy z artystkami amatorkami:
Podejmując współpracę z Kołem Plastycznym UTW jako wykładowca, nie spodziewałam się, że będziemy wspólnie z uczestniczkami potrafiły wyczarować tak wspaniałą atmosferę twórczą i że pojawi się tyle szalonych pomysłów do zrealizowania.
Większość uczestniczek ma duże doświadczenie artystyczne ale pojawiają się też osoby zupełnie świeże i taki kontrast stawia mi wysoką poprzeczkę, muszę pracować również indywidualnie.
Koło nie jest szkołą ze ścisłym programem nauczania i obok przekazania niezbędnych informacji technologicznych  i licznych ćwiczeń  rysunkowych i  malarskich bez których nie wyobrażam sobie twórczości plastycznej, zobowiązana jestem zapewnić element zabawy i relaksu. Ponieważ panie artystki chętnie biorą udział w konkursach i różnego rodzaju projektach zajęcia muszą być wszechstronne i mieć podbudowę w historii sztuki i literaturze.
Ponieważ mam za sobą specjalizację z projektowania ubioru, zdarza mi się stylizować tematycznie na zajęcia, co wzmacnia i podkreśla nastrój.
Bardzo lubię te nasze spotkania a zwłaszcza element zaskoczenia, kiedy to uczestniczki pojawiają się w sali  a tu czeka na nie coś czego do tej pory nie robiły w danej formie.
Dużym atutem pań artystek  jest niespotykane poczucie humoru. Twierdzą na przykład, że ja prywatnie nie robię już nic innego poza wymyślaniem i przygotowywaniem zadań wyłącznie dla nich.
Pojawiając się w tym biblioteczno-plastycznym gronie nie spodziewałam się otrzymać takiej cennej energii zwrotnej, która ożywia mój własny rozwój i twórczość. Po powrocie z zajęć, zamiast być zmęczona rzucam się do sztalug.
Translate »