Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Inauguracja społecznej lodówki

04.12.2019
Dodane przez: Klaudia Kosak
Liczba wizyt:
Aktualności

Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego oraz Stowarzyszenie „CHLEBA NASZEGO” zapraszają na inaugurację projektu lodówki społecznej, która 5. grudnia uruchomiona zostanie przy Ośrodku Pomocy Społecznej w naszym mieście. Na czym polega projekt?
Inicjatywa zakłada dzielenie się produktami spożywczymi, których mamy w nadmiarze, a wiemy że nie zdążymy ich wykorzystać przed upływem daty ważności. Z zapasów społecznej lodówki skorzystać mogą wszyscy, ale projekt skierowany jest szczególnie do osób potrzebujących.
Uzupełniając lodówkę należy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Najważniejsze jest to, żeby produkty były świeże i zdatne do spożycia. Mamy nadzieję, że projekt zintegruje mieszkańców
i przedsiębiorców do wspólnego zaopatrywania lodówki oraz zwróci uwagę na kwestię marnowania jedzenia. W Raporcie Federacji Polskich Banków Żywności – Nie Marnuję Jedzenia 2019 możemy przeczytać, że aż 42% naszych rodaków przyznaje się do wyrzucania jedzenia. Natomiast według informacji firmy Deloitte wynika, że statystycznie każdy Polak wyrzuca aż 235 kg jedzenia rocznie.
Te zatrważające liczby nakłaniają do pewnych przemyśleń i radykalnych działań. Nie wyrzucajmy jedzenia, które nadal jest dobre do spożycia. Chętnie skorzysta z niego osoba, której nie stać na zaspokojenie nawet podstawowych potrzeb. Już od 5. grudnia, uzupełniając społeczną lodówkę
i dzieląc się żywnością, będziemy mogli zrobić coś dobrego dla innych mieszkańców Aleksandrowa.

 

Translate »