Fundusze Europejskie
Profil zaufany

INTERNAL QUIET ogłasza 30 koncertów w ramach ‘When The Rain Comes Down Tour 2018’!

24.07.2018
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności

 

INTERNAL QUIET – jeden z najbardziej zauważalnych i cenionych prospektów na polskiej scenie muzyki hard & heavy wyruszy jesienią w roli headlinera na obejmującą docelowo swym zasięgiem trzydzieści lokalizacji trasę koncertową pod szyldem ‘When The Rain Comes Down Tour 2018’.

 

Inauguracją tegorocznego tournee będzie występ obok The Quireboys na prestiżowym festiwalu ‘City Of Power’ w Zgierzu, po którym INTERNAL QUIET zaprezentuje krążek ‘When The Rain Comes Down’ w niemal wszystkich województwach i kilkudziesięciu miejscowościach na terenie kraju, gdzie obok dużych miast typu Wrocław, Szczecin, Poznań, Łódź czy Warszawa dotrze także do lokalizacji nigdy dotychczas nie odwiedzanych przez Zespół (m.in. Kościerzyna, Iława, Nowy Tomyśl, Sulęcin i wiele innych).

 

Zespoły supportujące oraz goście trasy zostaną ogłoszeni w najbliższym terminie.

 

Jak informuje INTERNAL QUIET w specjalnym oświadczeniu, muzycy obiecują potężne i profesjonalne metalowe show:

 

‘Nasze jesienno-zimowe koncerty będą okazją do zobaczenia zespołu po raz pierwszy w pełnej formule sceniczno-dźwiękowej, o którą to usilnie zabiegaliśmy. Od zawsze bowiem zastanawialiśmy się, jakie to uczucie wyjść na scenę w roli headlinera i móc zaprezentować się w pełni swoich możliwości. Zagramy na żywo niemal cały materiał z ‘When The Rain Comes Down’ a także premierowe kompozycje i kilka muzycznych ciekawostek, o które słuchacze dopytywali już od jakiegoś czasu. W planach trasy są również goście specjalni a całość będzie połączona z premierą wersji winylowej albumu. Zapraszamy!’

Jesienno zimowe tournee INTERNAL QUIET będzie kulminacją poczynań artystycznych i działań promocyjnych Zespołu, wspartego doskonałymi recenzjami albumu oraz jakże ważnym dla samych muzyków, dotychczasowym i entuzjastycznym odzewem ze strony publiczności.

Doskonale przyjęty w mediach debiutancki krążek zespołu ‘When The Rain Comes Down’ ukazał się jesienią 2016 roku i promowało go obejmujące swym zasięgiem czterdzieści lokalizacji tournee ‘Back To The Past’ w roli gościa specjalnego legendy polskiego hard’n’heavy grupy Turbo. Od tamtego czasu muzyka INTERNAL QUIET zagościła na dobre w kilkunastu czołowych rozgłośniach na terenie kraju (m.in. Radio Opole, Radio Sygnały, Radio Tczew FM, Radio Malbork, Radio Rzeszów, Radio PIK Bydgoszcz, Radio Olsztyn, Radio Białystok, Radio Łódź) z których to większość objęła swym patronatem pierwszy album Zespołu.

INTERNAL QUIET  prezentuje intrygującą muzykę z pogranicza hard rocka, klasycznego heavy metalu, melodic hard rock/AOR z domieszką rocka progresywnego o gęstym brzmieniu gitar i sekcji rytmicznej wspartych nietuzinkowym wokalem. Grupa czerpie inspiracje i energię z amerykańskiej i europejskiej sceny hard’n’heavy, NWOBHM i progressive power spod znaku Stratovarius, Queensryche, Crimson Glory, Saxon, Iron Maiden, Judas Priest, Pretty Maids z z jednoczesnym naciskiem na zachowanie dojrzałości i oryginalności własnych pomysłów muzyczno-aranżacyjnych.

Lider i gitarzysta zespołu Sławomir Papis to również znana i ceniona osoba w środowisku muzyczno-artystycznym. Jest endorserem słynnej marki Taurus oraz prowadzącym
i uczestnikiem wielu warsztatów i przeglądów gitarowych. Członek jury m.in. ‘New York Festiwal 2017/2018’, przez lata dał się też poznać jako doskonały producent nagrań
i właściciel Case Studio, gdzie na bieżąco po dziś dzień zajmuje się rejestracją, miksem
i masteringiem nagrań. Sławek jest także częstym współpracownikiem Pronet Music na które składa się wydawnictwo Pronet Records, sieć sklepów internetowych Prowinylcd, radio internetowe Pro-Radio oraz Agencja Artystyczna zajmująca się wydawaniem, ogólnoświatową dystrybucją płyt i promocją muzyczną zespołów.

INTERNAL QUIET 2018 występuje w składzie:

Sławomir Papis – gitary
Dominik Kalisz – gitary
Mateusz Stołowski – bas, wokal
Paweł Lachowicz – perkusja
Maciej ‘Rocker’ Wróblewski – wokal

Bilety na trasę INTERNAL QUIET ‘When The Rain Comes Down Tour 2018’ trafią do sprzedaży 1 lipca 2018. Dokładne informacje dostępne będą na oficjalnych profilach zespołu:

http://internalquiet.com  oraz  facebook.com/internalquietfanpage

Szczegółowy harmonogram koncertów przedstawia się następująco:

01.09.2018      ZGIERZ / City Of Power Festival, MOSiR

07.09.2018      NOWY TOMYŚL / Pizzburg

08.09.2018      KALISZ / Urwany Film

09.09.2018      POZNAŃ / Blue Note [+special guests TBA]

13.09.2018      GDAŃSK / Wydział Remontowy

14.09.2018      SŁUPSK / Motor Rock Pub

15.09.2018      ELBLĄG / Mjazzga

21.09.2018      CHOJNICE / Pub Wlad

22.09.2018      CIECHANÓW / Fabryka Zgrzyt

28.09.2018      WROCŁAW / Alive!

29.09.2018      CHORZÓW / Red & Black

30.09.2018      BIELSKO-BIAŁA / Rude Boy

05.10.2018      CZĘSTOCHOWA / Muzyczna Meta

06.10.2018      ŻAGAŃ / Elektrownia

07.10.2018      LUBIN / Ave Cezar

11.10.2018      SZCZECIN / K4 Szczeciński Loft Kultury

13.10.2018      SULĘCIN / U Bulka

19.10.2018      ŁOMŻA / Pop-Art

20.10.2018      WARSZAWA / [venue TBC]

09.11.2018      MALBORK / Alternatywa

10.11.2018      IŁAWA / Iowa Music Club

16.11.2018      OPOLE / Radio Opole

17.11.2018      JAROCIN / Spichlerz Polskiego Rocka

24.11.2018      SKARŻYSKO-KAMIENNA / Semafor

30.11.2018      KOŁOBRZEG / Centrala

01.12.2018      KOŚCIERZYNA / Exodus

07.12.2018      SANDOMIERZ / Lapidarium

08.12.2018      SIEDLCE / 5 Sztuk

09.12.2018      ŁÓDŹ / Radio Łódź

 

INTERNAL QUIET
Zespół INTERNAL QUIET powstał w maju 2011 roku w Aleksandrowie Łódzkim z inicjatywy Sławomira Papisa (gitara prowadząca) i Andrzeja Kostrzewy (bas). W latach 2011-2013 grupa zagrała kilkanaście koncertów, dzięki którym zdobyła niezbędne doświadczenie sceniczne i klubowe. Przełomowym momentem dla INTERNAL QUIET okazał się festiwal ‘Summer Dying Loud’ w 2012 roku, gdzie zespół prezentując jeszcze instrumentalne wersje swoich nagrań otrzymał doskonałe recenzje od publiczności oraz licznie zgromadzonych mediów. Od tamtego okresu zespół zdążył zagrać wspólne koncerty i prestiżowe festiwale z takimi zespołami jak Turbo, Hunter, Virgin Snatch, Mech i Riverside.
INTERNAL QUIET prezentuje intrygującą muzykę z pogranicza hard rocka, klasycznego metalu, melodic rock/AOR z domieszką rocka progresywnego o gęstym brzmieniu gitar i sekcji rytmicznej wspartych nietuzinkowym wokalem. Grupa czerpie inspiracje i energię z amerykańskiej i europejskiej sceny hard’n’heavy, NWOBHM i progressive power spod znaku Stratovarius, Queensryche, Crimson Glory, Saxon, Iron Maiden, Judas Priest, Pretty Maids z z jednoczesnym naciskiem na zachowanie dojrzałości i oryginalności własnych pomysłów muzyczno-aranżacyjnych.
Doskonale przyjęty w mediach debiutancki krążek zespołu ‘When The Rain Comes Down’ ukazał się jesienią 2016 roku i promowało go obejmujące swym zasięgiem czterdzieści lokalizacji tournee ‘Back To The Past’ w roli gościa specjalnego legendy polskiego hard’n’heavy grupy Turbo. Od tamtego czasu muzyka INTERNAL QUIET zagościła na dobre w kilkunastu czołowych rozgłośniach na terenie kraju (m.in. Radio Opole, Radio Sygnały, Radio Tczew FM, Radio Malbork, Radio Rzeszów, Radio PIK Bydgoszcz, Radio Olsztyn, Radio Białystok, Radio Łódź) z których to większość objęła swym patronatem pierwszy album Zespołu.
Lider i gitarzysta zespołu Sławomir Papis to również znana i ceniona osoba w środowisku muzyczno-artystycznym. Jest endorserem marki gitarowej Kramer oraz prowadzącym i uczestnikiem wielu warsztatów i przeglądów gitarowych. Członek jury m.in. ‘New York Festiwal 2017/2018’, przez lata dał się też poznać jako doskonały producent nagrań i właściciel Case Studio, gdzie na bieżąco po dziś dzień zajmuje się rejestracją, miksem i masateringiem nagrań.
INTERNAL QUIET 2018 występuje w składzie:
Sławomir Papis – gitary Dominik Kalisz – gitary Mateusz Stołowski – bas Paweł Lachowicz – perkusja Maciej ‘Rocker’ Wróblewski – wokal
INTERNAL QUIET w sieci: http://internalquiet.com facebook.com/internalquietfanpage

IQ promo interview 2018

Translate »