Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Już jutro spektakl „Do winy się nie poczuwam…”

28.02.2020
Dodane przez: Kinga Drożdżel
Liczba wizyt:
Aktualności

Już jutro o godz. 16:00 zapraszamy na, jedyny w Polsce, dramat w VII aktach o Konspiracyjnym Wojsku Polskim – od momentu zawiązania, po proces dowództwa KWP w Łodzi. Sztuka „Do winy się nie poczuwam…” jest autorskim scenariuszem Danuty Zawadzkiej – Prezes Stowarzyszenia Teatr Źródło.

Przedstawienie wystawione zostanie w Młodzieżowym Domu Kultury. Bilety w cenie 10 zł będzie można nabyć także przed spektaklem. Posiadaczy Aleksandrowskiej Karty Seniora obowiązuje zniżka w wysokości 50%.

Spektakl opiera się na materiałach historycznych udostępnionych przez Łódzki Oddział IPN, lekturze fachowych książek oraz na własnych „poszukiwaniach historycznych”. Dwugodzinna sztuka, ukazująca życie organizacji, odbicie więźniów z aresztu w Radomsku, proces siedemnastu i proces dowództwa KWP, uzyskała uznanie publiczności oraz referencje Łódzkiego i Katowickiego Oddziału IPN.

Na scenie zobaczymy ok. 40 aktorów. Twórcy spektaklu ze szczególną starannością dbają o ukazanie prawdy historycznej, którą prezentują w swoich przedstawieniach. Zgodny z rzeczywistością przebieg wydarzeń, a także historyczne stroje i rekwizyty umożliwiają widzowi łatwiejszy odbiór sztuki oraz czerpanie doznań estetycznych.

Translate »