Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Już jutro!

08.06.2018
Dodane przez: Dorota Bełdowska - Zemła
Liczba wizyt:
Aktualności

Już jutro rozpocznie się muzyczny weekend, podczas którego zobaczymy wiele gwiazd polskiej sceny muzycznej.

W sobotę wystąpi Małgorzata Ostrowska — legendarny głos polskiego rocka, która poza własnymi kompozycjami zaśpiewa największe przebojów grupy Lombard. Zaraz po niej muzyczne objawienie ostatnich lat, czyli Ørganek. W końcu Bracia — przebojowe duo Cugowskich, którzy pojawili się już w Aleksandrowie Łódzkim w 2007 roku, czyli praktycznie na początku swej kariery. Na zakończenie sobotnich koncertów czeka nas dwugodzinny blok muzyki elektronicznej, czyli Electric Night Fever. W tym roku zaprezentują się: aleksandrowianin Art1 oraz Blinders!

Sceniczne gwiazdy w niedzielę to z kolei Kamil Bednarek i Patrycja Markowska. Wcześniej zaprezentuje się m.in. młody aleksandrowski zespół KAST oraz znany coverowy zespół Arsen. Nie zabraknie najmłodszych, utalentowanych artystów, którzy zaprezentują się w ramach koncertu laureatów Festiwalu Piosenki i Tańca „Aleksandrowska Wiosna” czy występów uczniów szkoły muzycznej Amadeus.

Jak na sportowe miasto przystało w specjalnym sobotnim bloku „Sportowy Aleksandrów” zaprezentują się wszystkie kluby fitness z Aleksandrowa Łódzkiego, grupy taneczne Młodzieżowego Domu Kultury, Aleksandrowskie Mażoretki czy młode gimnastyczki ze Szkoły Gimnastyki Artystycznej PASJA.

Tradycją stało się, że podczas Dni Aleksandrowa odbywa się „Mecz inny niż wszystkie”. W tym roku w niedzielę o godz. 17.00 na głównej płycie boiska odbędzie się Benefis Legend Sokoła Aleksandrów — Arkadiusza Świętosławskiego i Arkadiusza Simy, czyli mecz piłkarski z udziałem wielu znanych nazwisk futbolu.

Standardowo zapraszamy wszystkich do wesołego miasteczka z karuzelami, zjeżdżalniami, autodromem i ogromnym wahadłem! Będziemy również realizować jeden z projektów tegorocznego Aleksandrowskiego Budżetu Obywatelskiego o nazwie „Ratuj Pszczoły”. Każdy, kto przyniesie książki otrzyma sadzonkę miododajnej rośliny. „Wymiana” odbywać się będzie na stoisku Urzędu Miejskiego (w sobotę w godz. 15-21, w niedzielę od 15 do 18 lub do wyczerpania zapasów sadzonek). Książki trafią do biblioteczek rozstawionych na powietrzu w mieście i gminie.

Pojawią się też animatorzy zabaw dla dzieci, nie zabraknie smakołyków kół gospodyń wiejskich czy quizów i konkursów z nagrodami. Będziemy również gościć naszą aleksandrowską ekipę telewizyjną oraz ekipę TVP Łódź, która zrealizuje studio plenerowe z łączeniami na żywo z imprezy.

Podczas Dni Aleksandrowa Łódzkiego odbędzie się zbiórka pieniędzy zorganizowana przez Aleksandrowskie Forum Społeczne, dla ciężko chorego Kamilka Pawlaka z Aleksandrowa. Zbiórkę wspomogą harleyowcy z grupy GREMIUM.

To tylko niewielka część tego, co czeka nas w weekend 9-10 czerwca w Aleksandrowie Łódzkim. Zapraszamy serdecznie!

Translate »