Fundusze Europejskie
Profil zaufany

99 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA

11.11.2017
Dodane przez: Klaudia Kosak
Liczba wizyt:
Wczytuję mapę...

Data/Czas
11/11/2017
Całodniowe

Lokalizacja
Park Miejski

Kategorie Nie Kategorie


Zapraszamy wszystkich mieszkańców 11 listopada o godz. 11:30 do udziału w obchodach 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycyjnie spotykamy się pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki w parku miejskim, by wspólnie z jednostkami organizacyjnymi gminy, placówkami oświatowymi, klubami sportowymi oraz organizacjami pozarządowymi złożyć wiązanki kwiatów. Uroczystość uświetni swoim występem orkiestra dęta OSP Aleksandrów Łódzki oraz soliści Fundacji na rzecz Kultury i Sztuki AVANGART.
W ramach tegorocznych obchodów zapraszamy wszystkich do stworzenia „Żywej flagi RP”. Każdy uczestnik uroczystości otrzyma biały lub czerwony arkusz, dzięki któremu będzie mógł stać się częścią flagi na pamiątkowym zdjęciu, które wykonamy z podnośnika.
Dodatkowo na wszystkich, którzy wybiorą się tego dnia do parku miejskiego, będzie czekała tradycyjna wojskowa grochówka, wystawa kolekcji militariów, kącik historyczny, strzelnica ASG. Swój udział w aleksandrowskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości potwierdził również Szwadron 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich – w parku pojawi się zarówno sekcja kolarska szwadronu jak i kawaleria.

Translate »