Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Happy Bus zawita do Aleksandrowa Łódzkiego

22.07.2020
Dodane przez: Klaudia Kosak
Liczba wizyt:
Wczytuję mapę...

Data/Czas
22/07/2020
Całodniowe

Lokalizacja
Park Miejski w Aleksandrowie Łodzkim

Kategorie Nie Kategorie


Już w najbliższą środę do naszego miasta przyjedzie Happy Bus. Akcja kierowana jest głównie do dzieci, które nie mają możliwości wyjechać na wakacje i spędzają je w domu. Założeniem projektu jest zorganizowanie najmłodszym czasu wolnego połączonego z zabawą. W tym celu wykorzystywane są specjalne autobusy, które pełnią funkcję objazdowych placów zabaw. Doskonałym uzupełnieniem projektu są również dodatkowe aktywności, np. zabawy na sprzętach rekreacyjno-sportowych czy kącik plastyczny. Wiele frajdy najmłodszym sprawiają także zawody sportowe. Dodatkowym atutem projektu jest możliwość nauki języka angielskiego. Wszystko za sprawą zagranicznych wolontariuszy, którzy uczestniczą w warsztatach. Opowiadają oni najmłodszym o swoich krajach oraz odmienności kulturowej.

Pobawić się i spędzić miło czas z ekipą Happy Busa będzie można już w środę w godzinach 10-17. Zapraszamy do parku miejskiego. Będzie to pierwsze wydarzenie z tego cyklu w naszym mieście. Kolejne wizyty Happy Busa zaplanowane zostały w sierpniu. Każda trasa będzie miała swojego patrona siatkarza, koszykarza i piłkarza – znanego i lubianego sportowca. Akcje i animacje przeprowadzane będą w plenerze w małych grupach, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Happy Bus to wakacyjna akcja Fundacji Happy Kids, która od 19 lat, pomaga potrzebującym dzieciom. Otacza opieką osierocone maluchy i dzieci, które nie mogą wychowywać się w domach rodziców biologicznych. Fundacja wspiera także chore dzieci, dla których organizuje zbiórki, pomaga
w rehabilitacji i wyjazdach rekonwalescencyjnych.

Translate »