Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Jak cieszyć się życiem?

15.02.2019
Dodane przez: Krzysztof Stefanek
Liczba wizyt:
Mapa niedostępna

Data/Czas
15/02/2019
17:00 - 18:30

Kategorie


To pytanie zadaje sobie wiele osób. Każdy powinien znaleźć na nie odpowiedź sam, bo przecież różne rzeczy sprawią ludziom przyjemność. Jednak inspiracji i podpowiedzi warto szukać wszędzie… Na przykład na spotkaniu autorskim znanej z wigoru i wielkiego apetytu na życie artystki — Krystyny Mazurówny* oraz terapeutki i trenera umiejętności psychospołecznych dr Moniki Mularskiej-Kucharek**.

Spotkanie odbędzie się 15 lutego o godz. 17 w sali nowego budynku (pasywnego) UM. Wejście na spotkanie jest bezpłatne, ale wcześniej trzeba uzyskać zaproszenie — bezpłatne wejściówki dostępne są w Wydziale Promocji i Współpracy z Zagranicą (pl. Kościuszki 4). Wystarczy przyjść i je odebrać. Liczba miejsc jest ograniczona, więc trzeba się śpieszyć!

Na spotkanie zaprasza Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego Jacek Lipiński.

* Krystyna Mazurówna Absolwentka warszawskiej Szkoły Baletowej w klasie Leona Wójcikowskiego, tancerka, choreografka i dziennikarka. Była solistką baletu Teatru Wielkiego w Warszawie. Występowała też w warszawskiej Operetce i w Teatrze Syrena, ale głównie znana była z występów w polskiej telewizji „Taniec jest najprostszą próbą znalezienia własnego rytmu życia” — pisał G.B. Shaw. Krystyna Mazurówna tańczy w swoim rytmie — szybkim, zwariowanym, beztroskim. A także pisze, czyta, farbuje włosy, podróżuje, kupuje, sprzedaje, wynajmuje, buduje, babciuje. Jest też wspaniałym ojcem zdolnych dzieci i żoną kilku mężczyzn, którzy byli ich matkami. Ciągle młoda dziewczyna…  Autorka książek autobiograficznych Moje noce z mężczyznami (2012), Burzliwe życie tancerki (2015), Ach, ci faceci (2016), Nasi za granicą (2018).

** Monika Mularska-Kucharek Doktor socjologii, terapeuta, trener umiejętności psychospołecznych, wykładowca akademicki, współwłaścicielka firmy szkoleniowo-doradczej ART OF TRAINING. Jest autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych, głównie o kapitale i zaufaniu społecznym, jakości życia i przedsiębiorczości. Pisze także książki popularno-naukowe, a także artykuły eksperckie do czasopism i gazet. W ostatnim czasie ukazała się jej kolejna książka pt. „Co dobrego?! Poezjoterapia”. Jest inicjatorką i współredaktorką książek „Jesień życia? Wiosna możliwości! Przewodnik po późnej dorosłości!”, a także „Srebrne tabu. Przyjaźń, miłość, seks w wieku dojrzałam”. Prowadzi wykłady dla słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku. W latach 2015-2017 pełniła funkcję Redaktora Serii Gerontologia Wydawnictwa Łódzkiego.

Uwielbia teatr, a w wolnych chwilach pisze wiersze terapeutyczne.

Translate »