Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Mororun – 8. Bieg z okazji Święta Wojska Polskiego

15.08.2021
Dodane przez: Klaudia Kosak
Liczba wizyt:
Wczytuję mapę...

Data/Czas
15/08/2021
09:00 - 16:00

Lokalizacja
MOSIR im. Włodzimierza Smolarka, Aleksandrów Łódzki

Kategorie Nie Kategorie


Przypominamy o trwających zapisach na 8. Bieg Aleksandrowski z okazji Święta Wojska Polskiego, a właściwie, o czym możemy mówić już oficjalnie, na MORORUN. 15. sierpnia, jak co roku, pobiec można będzie na dwóch dystansach: pięciu kilometrów oraz półmaratonu.
MORORUN to nowa nazwa aleksandrowskiego biegu. Nadal podkreśla, że jest to bieg, który ma uczcić Święto Wojska Polskiego, ale sugeruje także pewne nowości i niespodzianki z tym związane. To nie tylko odświeżona identyfikacja wizualna. Utrzymane w stylistyce moro motywy przewodnie, słusznie mogą podpowiadać Wam, że cały bieg obfitował będzie w elementy nawiązujące do wojskowego stylu. Ale o tym będziemy informować na bieżąco.
Kolejną nowością są dwie dodatkowe kategorie: Służb Mundurowych oraz Samorządowiec. Liczba przedstawicieli jednostek mundurowych w biegu co roku się powiększa i już teraz można zaryzykować stwierdzenie, że o bieg w Aleksandrowie Łódzkim można traktować jako nieoficjalne mistrzostwa Polski służb mundurowych. Oczywiście nie zmienia to faktu, że w tym wyjątkowym wydarzeniu sportowym wystartować mogą wszyscy, bez względu na rodzaj wykonywanej profesji.
A jeśli chodzi o zapisy, to z nimi nie ma co dłużej zwlekać. Osoby, które w półmaratonie zarejestrują się wcześniej, zapłacą mniej. Zapisy do końca marca gwarantują opłatę w wysokości 50 zł. W następnych terminach będzie już drożej. Opłata startowa wyniesie kolejno 65 zł (do końca czerwca) oraz 80 zł (do 7. sierpnia). Po zamknięciu zapisów elektronicznych, w Biurze Zawodów, trzeba będzie zapłacić 110 zł. Opłata startowa w biegu na 5 km jest stała i wynosi 30 zł. Jedynie w dniach, w których funkcjonować będzie Biuro Zawodów, uczestnicy będą musieli zapłacić o 20 złotych więcej.
Osoby powyżej 60. roku życia zwolnione są z opłaty startowej. Mieszkańcy Gminy Aleksandrów Łódzki płacą 50% ustalonej kwoty wynikającej z terminu wpłaty – zniżka nie dotyczy opłat ponoszonych w Biurze Zawodów.
Na stronie internetowej, gdzie trwa rejestracja na bieg, można również nabyć pamiątkową koszulkę
w cenie 30 zł. Koszulki można zamawiać tylko do końca czerwca. Organizatorzy zdradzają tylko tyle, że będą to koszulki wyjątkowe, bo również utrzymane w stylistyce moro.
Zapisy oraz regulaminy biegów dostępne pod adresem: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5504

Translate »