Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Szafing podczas Festiwalu Sztuk Różnych

15.09.2019
Dodane przez: Kinga Drożdżel
Liczba wizyt:
Mapa niedostępna

Data/Czas
15/09/2019
13:00 - 20:00

Lokalizacja
Park Miejski w Aleksandrowie Łodzkim

Kategorie Nie Kategorie


Tegoroczny Festiwal Sztuk Różnych będzie miał także ekologiczną odsłonę. W ramach działań w nurcie eko zapraszamy do udziału w szafingu. Każdy z nas ma sporo rzeczy, które są mu niepotrzebne i tylko zalegają w szafie. Jednak mogą się one przydać innym. Dlatego warto wystawić je w niedzielę. Będziemy mieli wtedy realny wpływ na ograniczenie rzeczy, które są w obiegu. Te nienoszone przez nas, chętnie wykorzysta ktoś inny. Pamiętajmy, że pozyskiwanie materiałów i surowców naturalnych czy farbowanie tkanin to często procesy, które bardzo szkodą naszemu środowisku. Do wyprodukowania bawełnianej koszulki czy sukienki potrzeba mnóstwa wody, a barwniki używane do wytworzenia ubrań zanieczyszczają wodę i glebę.

Poza aspektem ekologicznym, podczas szafingu, każdy z nas ma szansę „upolować” coś fajnego i oryginalnego. O czym musimy pamiętać przygotowując swoje rzeczy? Przede wszystkim, żeby były czyste i w dobrym stanie. Oprócz ubrań, można wystawić także zabawki, książki, gry czy biżuterię.

Nie obowiązują zapisy, ani limit miejsc. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapraszamy do parku miejskiego w niedzielę 15. września podczas Festiwalu Sztuk Różnych. Organizatorem jest Aleksandrowskie Forum Społeczne.

 

Translate »