Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Kino Malucha

20.10.2017
Dodane przez: Dorota Bełdowska - Zemła
Liczba wizyt:
Aktualności

Animowany film „Skubani” oraz „prawdziwy” film z jedną tylko animowaną postacią misia Paddingtona będzie można zobaczyć w następną niedzielę w ramach Kina Malucha. Seans rozpocznie się o godz. 10.00, a jako pierwsze na ekranie pokażą się dwa indyki — Olo i Franek. W przerwie przed pokazem drugiego filmu — „Paddington”, na najmłodszych czekać będzie miła drobna (i smaczna) niespodzianka.

Kino malucha to kolejna propozycja dla najmłodszych aleksandrowian, zrealizowana dzięki budżetowi obywatelskiemu. Projekt zgłosiło Stowarzyszenie „Aleksandrowskie Forum Społeczne”.

Zapraszamy 29 października o godz. 10.00 do Młodzieżowego Domu Kultury (ul. 1 Maja 17/19). Wstęp bezpłatny!

 

„Skubani” to animowana komedia familijna z 2013 roku (premiera polska – 2014). Opowiada historię dwóch indyków: Franka i Olo, które przenoszą się w czasie do pierwszego Święta Dziękczynienia, by usunąć swoich pobratymców z ludzkiego menu. 

Zabawny, intrygujący film ze świetną obsadą w polskim dubbingu: Piotr Fronczewski (jako Olo), Cezary Pazura (jako Franek) czy Barbara Kałużna (jako Tatanka). Film „Skubani” był m.in. nominowany do nagrody „Annie” (Międzynarodowego Stowarzyszenia Filmu Animowanego) za muzykę. Prod. USA. Animacja trwa 1 godz. 31 min.

 

„Paddington” premierę w Polsce miał w styczniu 2015 roku. To historia pluszowego misia, urodzonego w peruwiańskiej głuszy, który wyrusza do Londynu. Grzeczny i kulturalny miś wpada jednak czasem w tarapaty. Jego liczne przygody okraszone są pozytywnym humorem. Animowany pluszowy miś za partnerów ma żywych prawdziwych aktorów. W filmie występuje m.in. Nicole Kidman, Sally Hopkins oraz Hugh Benneville. Wyśmienita jest obsada polskiego dubbingu: Artur Żmijewski jako Paddington, Maja Ostaszewska jako Millicent czy też Teresa Lipowska jako Pani Bird. „Paddington” to film francusko-brytyjski. Projekcja trwa 1 godz. 35 min.

Translate »