Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Kolejny sukces najmłodszych zawodniczek klubu libero VIP aleksandrów łódzki

19.02.2018
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności

Nasz najmłodszy zespół nowego klubu LIBERO VIP Aleksandrów Łódzki wspaniale rozpoczął w sobotę 17 lutego wiosenną rundę rozgrywek turniejów mini siatkówki dziewcząt.

Zespół 3-ek w składzie: Maja Grabarczyk, Zosia Sobanty i Patrycja Przybylska zajął II miejsce w bardzo mocno obsadzonym turnieju KLUCZEWSKO MINI VOLLEY CUP’2018 w Kluczewsku (woj. świętokrzyskie).

W Turnieju wystartowały aż 24 zespoły, podzielone w pierwszej fazie rozgrywek na trzy 8-zespołowe grupy. Do kolejnej fazy Turnieju awansowały cztery pierwsze zespoły z każdej grupy. Grano jednego seta do 15 pkt.

W Grupie A w której rywalizował nasz zespół, nasze zawodniczki wygrały 6 i przegrały 1 spotkanie. Oto wyniki:

LIBERO VIP Aleksandrów Łódzki – Gala Skarżysko Kamienna 15:4

LIBERO VIP Aleksandrów Łódzki – KS GORCE Nowy Targ II 15:6

LIBERO VIP Aleksandrów Łódzki – Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza II 15:6

LIBERO VIP Aleksandrów Łódzki – ECO AZS UNI Opole I 15:11

LIBERO VIP Aleksandrów Łódzki – START Dobromierz II 15:4

LIBERO VIP Aleksandrów Łódzki – LUKS Sukces Komprachcice 15:4

LIBERO VIP Aleksandrów Łódzki – MKS MOS Wieliczka II 13:15

Najbardziej zacięte mecze miały miejsce z zespołem z Opola (największa niespodzianka Turnieju, z którym spotkamy się jeszcze w półfinale), w którym prowadząc początkowo 5:1, dajemy rywalkom wyrównać i po serii ich bardzo silnych zagrywek objąć prowadzenie aż 7:11. Na szczęście robimy przejście, w polu zagrywki staje Maja Grabarczyk i… wygrywamy 15:11 !!! Mecz z drugim zespołem Wieliczki jest bardzo wyrównany, punkt za punkt, świetnie gra Zosia Sobanty przyjmując serwisowe petardy ze strony rywalek, ale ostatecznie minimalnie przegrywamy 13:15, zajmując w grupie II miejsce.

Druga faza Turnieju to dwie grupy 6-zespołowe, z której do ścisłej czwórki Turnieju awansują dwa zespoły. Zaczynamy od nerwowego i niemrawego w naszym wykonaniu, acz zwycięskiego ostatecznie meczu z Nowym Targiem II 15:9. Potem mecz z absolutnym faworytem wszystkich tegorocznych rozgrywek w kat. 3-ek dziewcząt, pierwszym zespołem Wieliczki (aktualny Wicemistrz Polski z roku 2017) i dotkliwa porażka 4:15…, porażka przez nas wkalkulowana, no może nie aż tak wysoka. Robimy szybki „reset”, nastawiamy dziewczyny bojowo, bo jeśli chcemy awansować dalej, musimy wygrać wszystkie trzy ostatnie mecze. I tak się staje, nasze zawodniczki pewnie rozbijają swoje rywalki, nie pozostawiając złudzeń, kto powinien awansować do półfinałów. Zwłaszcza mecz i wynik z silnym pierwszym zespołem z Tuszyna robi wrażenie na wszystkich !!! JESTEŚMY W PÓŁFINALE !!!

LIBERO VIP Aleksandrów Łódzki – KS GORCE Nowy Targ II 15:9

LIBERO VIP Aleksandrów Łódzki – MKS MOS Wieliczka I 4:15

LIBERO VIP Aleksandrów Łódzki – ECO AZS UNI Opole II 15:8

LIBERO VIP Aleksandrów Łódzki – UMKS Tuszyn I 15:3

LIBERO VIP Aleksandrów Łódzki – UMKS Tuszyn II 15:6

W drugiej grupie padają zaskakujące rozstrzygnięcia, bowiem Opole I bije Wieliczkę II 15:8 (największa sensacja Turnieju) oraz Konstantynów Łódzki 15:13, wygrywając grupę i zostając naszym rywalem w półfinale. Chcą rewanżu za porażkę z nami w fazie zasadniczej. Ale nasze zawodniczki są „w gazie”. Zaczynamy znów od serii zagrywek Mai i jest 4:0, potem kapitalna gra Zosi i Mai w ataku oraz Patrycji na wystawie i robi się 14:7 (finałowe mecze gramy do 21 pkt). Ale historia się powtarza i znów jedna z przeciwniczek rozstrzeliwuje nas serwami i doprowadza do 14:13… Na szczęście robimy w ostatniej chwili przejście, w polu zagrywki staje Maja i… mamy 20:13. Jeszcze dwie piłki, wymiana punktów i JESTEŚMY w FINALE !!! Trener z Opola gratulując nam zwycięstwa mówi krótko: „nie mamy na Was dziś sposobu…”

LIBERO VIP Aleksandrów Łódzki – ECO AZS UNI Opole I 21:14

Wielki finał z hegemonem z Wieliczki gramy już na luzie. Zawodniczki z solnego miasta grają z nami na 100% i pokazują swoją klasę. Mimo starań naszych dziewcząt, zwłaszcza w odbiorze ich atomowych zagrywek i ataków przegrywamy do 7, co absolutnie ujmy naszym zawodniczkom nie przynosi, a po meczu zbieramy gratulacje od wszystkich zespołów i trenerów. Na dzień dzisiejszy pierwszy zespół z Wieliczki w kat. 3-ek nie ma sobie równych w Polsce. Ani Zawiercie, ani Jasieniak z Gdańska nie dotrzymają im kroku. A my? Trener Wieliczki mówi krótko: „jesteście w pierwszej szóstce w naszym kraju!!!”. Usłyszeć coś takiego od niego i zaproszenie na elitarny turniej 3-ek w Wieliczce? Bezcenne!!!

Pierwsza szóstka Turnieju:

  1. MKS MOS Wieliczka I
  2. LIBERO VIP Aleksandrów Łódzki
  3. MKS MOS Wieliczka II
  4. ECO AZS UNI Opole I
  5. Lider Konstantynów Łódzki
  6. UMKS Tuszyn I

Zdobywamy srebrne medale rozdzielając na podium dwóch faworytów, okazały puchar, świetne nagrody, a Zosia Sobanty zostaje wybraną jedna z czterech MVP Turnieju. Nasz sukces jest tym większy, że na pozycji rozgrywającej, kluczowej dla siatkówki, zagrała po raz pierwszy Patrycja Przybylska, zawodniczka wypożyczona z klubu z Tuszyna, która odbyła z nami tylko dwa treningi. Wielkie brawa dla niej, zagrała świetne zawody i mamy nadzieję, że na stałe zagości w 3-ce zespołu LIBERO VIP Aleksandrów Łódzki.

Sekcja mini siatkówki klubu LIBERO VIP Aleksandrów Łódzki rozpoczyna istny maraton rozgrywek i turniejów. Gramy w każdy weekend aż do maja. Teraz dziewczynki wracają do rozgrywek w kat. 4-ek. Trzymajcie kciuki za nasze młode zawodniczki.

 

Sylwester Grabarczyk

Translate »