Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Kolory Polski w Bełdowie

09.08.2019
Dodane przez: Kinga Drożdżel
Liczba wizyt:
Aktualności

Przypominamy, że już w najbliższą niedzielę czeka nas wyjątkowa muzyczna uczta. Do Bełdowa zawita Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. Przed nami prawdziwie klimatyczny koncert pod nazwą  „Tęskno mi”
w wykonaniu zespołu Tęskno.

Wystąpią:

Joanna Longić – śpiew/elektronika/skrzypce,

Hania Rani – fortepian/śpiew;

kwintet smyczkowy w składzie:

Marta Piórkowska – skrzypce,

Ada Wadoń – skrzypce,

Artur Wieczerzyński – altówka,

Małgorzata Oller – wiolonczela,

Mateusz Woźniak – kontrabas/gitara basowa

Koncert odbędzie się w pięknych wnętrzach Kościoła pw. Wszystkich Świętych w Bełdowie. Goście będą mieli okazję również obejrzeć wystawę „Kolory Aleksandrowa”, która prezentuje miejsca charakterystyczne dla naszej gminy. Na pracach uwiecznione zostały obiekty zabytkowe, główne ulice czy pejzaże. Utrwalono na nich piękno i urodę naszej gminy, jej wielokulturową historię i tradycję oraz walory przyrodniczo-turystyczne.

„Kolory Polski” to cykl letnich, weekendowych, różnorodnych gatunkowo koncertów, które od wielu lat organizuje Filharmonia Łódzka. Artyści zaproszeni do udziału w festiwalu spotykają się ze słuchaczami w najpiękniejszych zakątkach centralnej Polski. W organizację koncertów i towarzyszących im wydarzeń włączają się liczni partnerzy z domów kultury, samorządów i parafii, gospodarze zabytków i miejskich parków, włodarze miast, a nawet panie z kół gospodyń wiejskich. Na finalny efekt „Kolorów Polski” składa się wysiłek kilkudziesięciu współorganizatorów i setek zaangażowanych w organizację festiwalu mieszkańców województwa. „Kolory Polski” to letnie święto wypełnione nie tylko muzyką, ale także kiermaszami czy wystawami.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

 

Translate »