Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Medale Karateków TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki na Mistrzostwach Świata Karate Fudokan.

06.11.2019
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności

Przez trzy dni niewielkie miasto Sindelfingen koło Stuttgartu w Badeni-Wirtembergii, było światową stolicą karate. W słynnej arenie Glaspalast spotkało się ponad 2,4 tys. najlepszych karateków świata z 56 państw. Rywalizowali na 13 matach tatami, rozłożonych na powierzchni 400 metrów kwadratowych.

Pierwszy Raz w historii Polska drużyna Kumite Mężczyzn zdobywa złoty medal Mistrzostw Świata Karate Fudokan – niebywała forma Mistrzowski finał – nasi chłopcy kończyli każdą walkę przed czasem z faworyzowanymi oraz byłymi już Mistrzami Świata z Rumunii.

W składzie znalazło się trzech zawodników „Sokoła” Damian Tomasik, Adrian Zwierzchowski i Paweł Barański, którzy z dumą reprezentują Aleksandrów Łódzki oraz Michał Sowa z Bytomia.

To były bardzo udane zawody dla naszych zawodników, bowiem reprezentanci T.S. Sokół wracają z Mistrzostw Świata Karate Fudokan z następującymi wynikami:

1 miejsce w Kumite drużynowym seniorów (Damian Tomasik, Adrian Zwierzchowski, Paweł Barański oraz Michał Sowa z Bytomia),

 

3 miejsce w En-bu seniorów (D.Tomasik, A.Zwierzchowski),

 

2 miejsce w Kumite drużynowym juniorek (Kaja Krzesłowska, Aleksandra Mosiołek, Lidia Pawlicka),

 

4 miejsce w Kata drużynowym juniorek (K. Krzesłowska, A.Mosiołek, L.Pawlicka).

 

– Jesteśmy pełni optymizmu przed Mistrzostwami Europy WTKF, które odbędą się 9 listopada w Brnie. Dziękujemy za wsparcie Gminie Aleksandrów Łódzki – mówią karatecy.

Translate »