Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Pamiętamy o Andrzeju Grabarczyku

17.07.2017
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności

W poniedziałek 17 lipca obchodzimy pierwszą rocznicę śmierci olimpijczyka Andrzeja Grabarczyka, który pełnił obowiązki prezesa MKS Aleksandrów. Andrzej Grabarczyk reprezentował Polskę na igrzyskach olimpijskich w Seulu oraz Barcelonie. Specjalizował się w trójskoku. Reprezentował barwy Włókniarza Aleksandrów Łódzki, Startu Łódź, Gryfu Słupsk i Zdrowia-MOSiR Piła. Był wielokrotnym mistrzem Polski w trójskoku i skoku w dal. Uczestniczył w mistrzostwach świata w Tokio (1991), gdzie zajął 12. miejsce.

Był dwukrotnym finalistą halowych mistrzostw świata. Dwukrotnie szósty w mistrzostwach Europy w hali. Sześć razy startował w meczach międzypaństwowych. Siedmiokrotny mistrz Polski (w hali i na stadionie) zarówno w swojej koronnej konkurencji, jak i w skoku w dal. Rekord życiowy to 17.00 m, to nadal 8. wynik w historii polskiej lekkoatletyki. Andrzej Grabarczyk był prezesem MKS Aleksandrów. Pomagał w budowie nowoczesnego obiektu do lekkiej atletyki. Kochał sport i lubił patrzeć na młodych sportowców, którzy dążą do tego, by spełnić jego marzenia. Pojechać na olimpiadę, być w czołówce najlepszych z najlepszych na świecie.

Kiedy dowiedział się o trapiącej go chorobie, podjął z nią walkę jak na sportowca przystało. Do końca wypełniał swoje obowiązki. Był niezwykle sumienny i mimo różnych trudności, zawsze uśmiechnięty. I taki pozostanie w naszej pamięci. Podczas ubiegłorocznej sierpniowej sesji Rady Miejskiej, radni przyznali Andrzejowi Grabarczykowi tytuł Honorowego Obywatela Aleksandrowa Łódzkiego.

 

 

Obrazek filmu youtube
[youtube_player v=”KWVjW0w1rYc”]
Translate »