Fundusze Europejskie
Profil zaufany

„Poczuj teatr” po raz siódmy w Aleksandrowie Łódzkim

19.02.2018
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności

Fundacja Partnerstwo na Rzecz Aleksandrowa Łódzkiego kolejny raz zaprasza mieszkańców gminy na  wydarzenia teatralne, które odbędą się pod wspólnym tytułem „Poczuj teatr”. Będą się one odbywały w marcu 2018r., w związku z przypadającym w tym miesiącu Międzynarodowym Dniem Teatru.

Zaplanowano spotkania z aktorami, warsztaty twórcze, spektakle, koncerty. Gośćmi tegorocznej edycji projektu będą: Sławomir Sulej, Maciej Wilewski, Joanna Hrk, Agnieszka Greinert, grupa Impro Atak, Andrzej Czerny, Anna Cymmerman i Jacek Malanowski. Będzie to wyjątkowa okazja spotkać się z artystami znanymi z ekranów telewizyjnych i kinowych, odkrywać własne możliwości artystyczne, obcować z wysoką kulturą bez wyjeżdżania z Aleksandrowa Łódzkiego.

Partnerstwo od kilku lat z powodzeniem organizuje projekt „Poczuj teatr”, który na stałe wpisał się w krajobraz naszego miasta. Teatralne imprezy cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, dostarczając im wzruszeń, rozrywki i wiedzy. Do tej pory w wydarzeniach wzięło udział ponad 3000 osób.

Nieustanne zainteresowanie projektem „Poczuj teatr” mówi organizatorom, że ich działania stanowią  istotny wkład w życie kulturalne mieszkańców gminy. Z kolei dostępność większości  wydarzeń na miejscu, w Aleksandrowie sprawia, że z oferty mogą skorzystać również ci, którzy na co dzień niechętnie wychodzą z domów. Różnorodna oferta projektu pozwala na znalezienie odpowiedniej dla danego odbiorcy formy wydarzenia (spektakle, koncerty, warsztaty, wycieczki i zwiedzanie). Skierowana do mieszkańców oferta teatralna  pozwala w przystępny sposób obcować z tzw. kulturą wysoką, rozwijać  kreatywność, wzbogacać wiedzę i umiejętności twórcze, zwiększać wrażliwość na wszelkie zjawiska artystyczne. To połączenie kreatywnego wypoczynku, wartościowej rozrywki oraz edukacji teatralnej.

 

W bogatym programie znajdą się takie propozycje jak:

Monodramy: „Abonent chwilowo niedostępny” –  w wykonaniu Macieja Wilewskiego

„Shirley Valentine” – w wykonaniu  Bożeny Krawczyńskiej

Warsztaty twórcze: „Pozwól sobie dojść do głosu” poprowadzi dr Agnieszka Greinert

„Maska codzienna a maska teatralna” poprowadzi dr Joanna Hrk

„Improwizacja” – poprowadzi grupa Impro Atak

„Scenariusz, interpretacja, inscenizacja” – poprowadzi Andrzej Czerny

Przewidziano również spotkanie ze Sławomirem Sulejem, koncert Anny Cymmerman i Jacka Malanowskiego pt. „Z Wiednia do Las Vegas. Najpiękniejsze melodie świata od operetki do musicalu”. W programie zaplanowano także zwiedzanie Szkoły Filmowej w Łodzi oraz zwiedzanie kulis Teatru Lalek „Arlekin”. Szczegóły na stronie organizatora: www. alekultura.org

teatrA3-2018-internet-1

Translate »