Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Poetycka Gra Miejska

17.04.2018
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności

Biblioteka Publiczna im. Jana Machulskiego zaprasza w maju 2018 roku na interesujące wydarzenia Tygodnia Bibliotek, który w tym roku przebiegał będzie pod hasłem „(Do)wolność czytania”

Warto wybrać się w tym czasie do biblioteki na fantastyczne koncerty, twórcze spotkania, wziąć udział w dobrej zabawie, aktywnie i kreatywnie spędzić wolny czas.
Bibliotekarze przygotowali dla mieszkańców Aleksandrowa wiele atrakcji.

Poetycka Gra Miejska

Na początek zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w miejskich podchodach  z poezją w tle czyli w Poetyckiej Grze Miejskiej.  Gra ma na celu popularyzację poezji, promocję Aleksandrowa Łódzkiego, a przede wszystkim stworzenie ciekawej, angażującej aktywność odbiorców formy zabawy o walorach edukacyjnych i kulturotwórczych. Będzie to szansa na powrót do lat dzieciństwa i beztroskiej zabawy, a jednocześnie poznanie interesujących miejsc miasta.  Uczestnicy zabawią się w detektywów rozwiązujących trudne zadanie. Będą musieli odnaleźć 8 linijek wiersza ukrytych w 8 miejscach Aleksandrowa     i ułożyć z nich wiersz. Wiersz napisał specjalnie dla naszej gry  Andrzej Janeczko, lider zespołu Trzeci Oddech Kaczuchy. Na karcie do gry podane zostaną nazwy ulic i wskazówki dotyczące szukanych obiektów oraz wskazówki, które pomogą odnaleźć miejsce ukrycia linijek wiersza. Należy odebrać z biblioteki (pl. Kościuszki 12) karty uczestnictwa, zabrać ze sobą kartkę i długopis do spisywania wersów i ruszyć w poszukiwanie ukrytego wiersza.

Gra zaczyna się 23 kwietnia 2018 r. Do 30 kwietnia należy znaleźć wszystkie wersy wiersza. Karty z wypełnionym wierszem należy przynieść do biblioteki do 9 maja 2018 r. Finał 11 maja 2018 r. o godz.18.00 w czytelni biblioteki, pl. Kościuszki 12. Na uczestników zabawy przewidziano nagrody. Atrakcją wieczoru będzie koncert poezji polskiej w wykonaniu Kuby Michalskiego „Ach poezja!”

Inne wybrane atrakcje Tygodnia Bibliotek w aleksandrowskiej Książnicy:

07.05.2018 r. (poniedziałek) godz.18.00  – program muzyczno-kabaretowy połączony  z promocją książki Andrzeja Janeczki „Trzeci Oddech Kaczuchy o życiu i scenie” oraz prezentacją obrazów artysty. Spotkanie w Parku Miejskim w Aleksandrowie (w razie deszczu w czytelni biblioteki).

10.05.2018 r.  Piknik na Księżym Młynie- integracyjna wycieczka czytelników i bibliotekarzy połączona ze zwiedzaniem łódzkiej „Filmówki” miejsca nauki i pracy patrona biblioteki Jana Machulskiego), literackim happeningiem w Parku Źródliska.

Wydarzenia organizowane są przy wsparciu finansowym Gminy Aleksandrów Łódzki.

Translate »