Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Poradnia na swoim

05.09.2019
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna po 16 latach wróciła na dawne miejsce.  W czwartek oddano do użytku świeżo wyremontowane pomieszczenia na ulicy Piotrkowskie 4/6j, w budynku dawnego biurowca Sandry, w którym poradnia mieściła się 16 lat temu.

To już czwarta przeprowadzka poradni, która istnieje w Aleksandrowie od 47 lat.  Tym razem zmieniła siedzibę po raz ostatni. Zajęła pomieszczenia po Środowiskowym Domu Samopomocy , który zyskał zupełnie nowy budynek.  Generalny remont zlecony przez gminę, trwał przez całe wakacje. Zmieniono dosłownie wszystko. Czwartkowe otwarcie to była bardzo uroczysta  chwila – bo poradnia psychologiczno-pedagogiczna zyskała nowoczesną i przestronną siedzibę , o której  od początku marzyła. Pracownicy , władze miasta  i nauczyciele nie kryli zadowolenia, ze wreszcie się udało,. Komfort będą mieli pracownicy i mali pacjenci, których z roku na rok przybywa.

– Rocznie to koło 2 do 3 tysięcy  pacjentów czyli dzieci i młodzieży przewija się przez nasze gabinety – mówi Beata marszałek dyrektor poradni. – Prowadzimy różne działania: od diagnozy i terapii po profilaktykę i wszelkiego rodzaju wsparcie, jakie możemy dać młodemu człowiekowi.

Poradnia  zajęła teraz  10 pokoi na drugim piętrze  budynku w którym mieści się już OPS i przychodnia rehabilitacyjna. Wszystkie przestronne i nowoczesne.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo mamy nowe pomieszczenia: przestronne, jasne, nowoczesne co podnosi komfort pracy nam i naszym małym pacjentom – podkreślają pracownicy.

Poradnia zaczęła już normalna prace w nowych pomieszczeniach, ale tuż obok, na tym samym piętrze remont trwa nadal.  Po sąsiedzku  miesić się będzie bowiem nowa siedziba emerytów i rencistów, na którą czekali od lat.  W ten sposób spełni się marzenie władz gminy, by Piotrkowska 4/6 była centrum usług społecznych.

Translate »