Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Przed nami Festiwal Sztuk Różnych

13.09.2019
Dodane przez: Kinga Drożdżel
Liczba wizyt:
Aktualności

Tradycyjnie, jak co roku, w połowie września odbywa się Festiwal Sztuk Różnych. W najbliższą niedzielę odwiedzą nas m.in. mistrzowie rękodzieła czy sztuki kulinarnej oraz muzycy i aktorzy. Wieczorem, na scenie głównej, wystąpią Mery Spolsky oraz Maciej Maleńczuk. Ale zaczniemy dużo wcześniej…

Już od godziny 13:00 na odwiedzających czekać będą stragany z rękodziełem, działać będzie kawiarenka pod chmurką — niezmiennie ciesząca się powodzeniem wśród aleksandrowian i festiwalowych gości. Oprócz tego zobaczymy m.in. bicykle i poznamy historię rozwoju roweru. Będziemy mieli również okazję obejrzeć ekscytujące triki cyrkowe i przekonamy się, jak widowiskowe może być parzenie herbaty na bicyklu. Na początku przeniesiemy się jednak na „Urodziny Baby Jagi”. Spektakl w wykonaniu Teatru Piccolo to interaktywna fabuła pełna zabawnych piosenek i morałów. Przedstawienie cudownie pasuje do treningu śmiechu oraz pleneru, gdyż wydarzenia rozgrywają się w lesie. Na scenie, oprócz aktorów, pojawią się także marionetki. A jeśli o śmiechu mowa… To w niedzielę z pewnością nie będzie mu końca. W ramach organizowanych tego dnia zajęć jogi, zaplanowana została m.in. joga śmiechu, która pomaga odnaleźć wewnętrzne zadowolenie oraz odwagę, by śmiać się w obliczu przeciwności losu. Oprócz niej będziemy mieli okazję przekonać się czym jest aerial yoga oraz poćwiczyć i zrelaksować się na trawie. Ale to wszystko już poza sceną. A co jeszcze będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć na niej?

Z lasu, tuż po urodzinach u Baby Jagi, przeniesiemy się do Paryża lat dwudziestych ubiegłego wieku. Amore czyli retro cyrk zaprezentuje nam umiejętności cyrkowe w wykonaniu szczudlarzy, akrobatów i żonglerów. Po spektaklu zapraszamy na cyrkowe animacje i pokazy.

Na scenie obejrzymy także wyjątkowy pokaz mody „Dojrzałe piękno”, gdzie w rolę modeli wcielą się aleksandrowscy seniorzy, którzy do występu przygotowywali się pod czujnym okiem Hanny Piekarskiej – blogerki- Modelki 50 Plus blog czy Ambasadorki Konkursu Miss po 50ce.

Aleksandrowskie seniorki zachęcą nas również do ekorewoloucji, która na dobre zapanowała w naszej gminie. Odwiedzający będą mogli nauczyć się dziergać ekologiczne torby. W nurcie „eko” warsztatów mamy także propozycję dedykowaną dzieciom. Dla nich zaplanowano zajęcia Recyklingowy Ogród. Polegać będą na przygotowywaniu recyklingowych konstrukcji do obserwacji rozwoju roślin. Całość materiałów pochodzić będzie z wtórnego wykorzystania i po czasie stanie się także nawozem dla samych roślin. Materiałem niepodlegającym biodegradacji, będą plastikowe butelki w roli pojemników. W środku znajdą się materiały, które pozwalają budować bardziej kwaśne lub zasadowe środowisko życia roślin. Wewnątrz butelek najmłodsi będą mogli samodzielnie skomponować ogród.

Po warsztatach zapraszamy dzieci i ich rodziców na występ Pawła Szymańskiego. Za sprawą udziału w drugiej edycji programu The Voice Kids usłyszała o nim cała Polska. Reprezentował drużynę Dawida Kwiatkowskiego. Zaszedł do samego finału, wydając przy tym swój pierwszy singiel pt. „10 lat”. Na scenie zobaczymy również pokaz w wykonaniu młodych karateków z Towarzystwa Sportowego Sokół Aleksandrów Łódzki, którzy w swoim dorobku mają wiele tytułów Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Po takiej dawce energii, zaprosimy na występ wyjątkowego małżeństwa wokalistów. Paulinę i Bartka Gruszeckich mieliśmy okazję poznać na srebrnym ekranie. To finaliści I edycji programu Śpiewajmy Razem All Together Now emitowanego przez telewizję Polsat.

Dzięki połączeniu dwóch, całkowicie różnych scenicznych osobowości, stworzyli zupełnie nową wartość. Muzycznych inspiracji szukają w brzmieniach bluesowych, jazzowych i soulowych. Piszą własne piosenki i mają przygotowany materiał na autorską płytę. Często występują na polskich scenach. Mieli przyjemność zaśpiewać z orkiestrą Zbigniewa Górnego, a także Adama Sztaby.

Parku miejskiego nie warto opuszczać przed 21:00. Na sam koniec będziemy mieli okazję uczestniczyć w wieczornym spektaklu ogniowo-pirotechnicznym „Arabesqa”. To ponad pół godziny magicznego pokazu z udziałem szczudlarzy i tancerzy z użyciem różnych efektów pirotechnicznych.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości. W tym roku Festiwal Sztuk Różnych obchodzi swoje 18. urodziny. Z tej okazji organizatorzy zaplanowali słodką niespodziankę. Wiele pyszności znaleźć będzie można również na stoiskach kół gospodyń wiejskich z naszego regionu. Przepyszne pierogi czy chleb ze smalcem – tego z pewnością na nich nie zabraknie. Będzie można się także wybrać w kulinarną podróż do odległej Japonii, próbując sushi oraz jedzenia za pomocą pałeczek.

Pamiętajmy jednak również o bardzo ważnej, prozdrowotnej, odsłonie festiwalu. Podczas wydarzenia będzie z nami Fundacja Amazonki Łódź Centrum. Dzięki Burmistrzowi Aleksandrowa Łódzkiego Jackowi Lipińskiemu, który przyłączył się do akcji badań, będzie można skorzystać z mobilnego mammografu Salve Medica. Zapisy pod numerem telefonu 42 254 64 10 lub w niedzielę na miejscu. Zapraszamy panie, poniżej 50 i powyżej 69 roku życia do bezpłatnych- sponsorowanych badań mammograficznych. Badania, w ramach refundacji przez NFZ, będą również bezpłatne dla pań w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonały mammografii.

Aleksandrowskie Forum Społeczne zaprasza również do udziału w szafingu. Każdy z nas ma sporo rzeczy, które są mu niepotrzebne i tylko zalegają w szafie. Jednak mogą się one przydać innym. Dlatego warto wystawić je w niedzielę. Nie obowiązują zapisy, ani limit miejsc.

To wszystko i o wiele więcej czeka nas już w najbliższą niedzielę. Jak zwykle będzie radośnie, smacznie i kolorowo.

 

Translate »