Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Rok Moniuszkowski

07.05.2019
Dodane przez: Dorota Bełdowska - Zemła
Liczba wizyt:
Aktualności

Uchwałą Sejmu RP rok 2019 został ogłoszony Rokiem Stanisława Moniuszki. Zaplanowano m.in.: wystawianie mniej i bardziej znanych oper kompozytora, festiwal muzyki sakralnej, recitale pieśni, uroczystości plenerowe (chociażby święta ulicy Moniuszki), liczne koncerty i wiele innych wydarzeń, promujących twórczość kompozytora. Do tych działań włącza się również nasze miasto.

19 maja zapraszamy na koncert muzyki Stanisława Moniuszki do siedziby chóru „Lutnia” (ul. Ogrodowa 17) o godz. 16.00. Podczas koncertu wystąpią: Chór Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia”, Chór Kameralny Społecznej Akademii Nauk w łodzi oraz studenci wydziału wokalnego Akademii Muzycznej w Łodzi. Po koncercie uczestnicy przemaszerują w barwnym korowodzie na ulicę Stanisława Moniuszki.

23 maja od godziny 9.00 w Młodzieżowym Domu Kultury będą rywalizować uczestnicy konkursu wiedzy o życiu i twórczości Stanisława Moniuszki, a dwa dni później — 25 maja o 19.00 zapraszamy na pokaz jednej z najbardziej popularnych oper Stanisława Moniuszki pt. „Halka”. Pokaz odbędzie się w parku miejskim, a jego rozpoczęcie poprzedzi wręczenie nagród zwycięzcom konkursu wiedzy o życiu i twórczości kompozytora i krótka prelekcja.

26 maja, również w parku miejskim, od godz. 16.00 — prelekcja i operowe karaoke, oczywiście w kręgu muzyki Stanisława Moniuszki, a o 17.00 — koncert z okazji Dnia Matki, którego gwiazdą będzie aleksandrowianka Małgorzata Kulińska, występująca razem ze swoimi Przyjaciółmi.

Na obchody Roku Moniuszkowskiego w Aleksandrowie Łódzkim zapraszają: Urząd Marszałkowski w Łodzi, Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim oraz Towarzystwo Śpiewacze „Lutnia” w Aleksandrowie Łódzkim.

Translate »