Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Rozdajemy zgniatarki

20.09.2019
Dodane przez: Kinga Drożdżel
Liczba wizyt:
Aktualności

Ekologiczna rewolucja w naszej gminie nabiera tempa. Tym razem mamy dla Was zgniatarki do butelek, które już od najbliższego poniedziałku będziemy rozdawać w Wydziale Promocji i Współpracy z Zagranicą. Jest to kolejny projekt realizowany w ramach Aleksandrowskiego Budżetu Obywatelskiego 2019.

Co daje nam korzystanie ze zgniatarek? Przede wszystkim możemy zmniejszyć objętość wyrzucanych puszek i butelek aż o 80%. To bardzo dużo. Na naszej wypełnionej po brzegi odpadami planecie, warto myśleć i działać w nurcie eko. Przełoży się to również na mniejsze wydatki w naszym budżecie, gdyż zużyjemy mniej worków na śmieci. Ale przede wszystkim zadbamy o środowisko, w którym żyjemy. Zgniatając zużyte butelki usprawniamy i ułatwimy również proces wywozu i segregacji odpadów.

Użycie zgniatarki jest dziecinnie proste. Każdy, nawet najmłodszy, bez problemu da radę zgnieść butelkę za pomocą urządzenia. Wszystkich chętnych do otrzymania zgniatarki zapraszamy w przyszłym tygodniu do wydziału promocji (Plac Kościuszki 4) w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Aleksandrowie Łódzkim. Dostać będzie można jedną zgniatarkę na gospodarstwo domowe z terenu miasta i gminy Aleksandrów Łódzki. Ilość przedmiotów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Translate »