Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Serduszko dla Stasia

16.10.2018
Dodane przez: Klaudia Kosak
Liczba wizyt:
Aktualności

Liczne badania, ciągłe pobyty w szpitalu – tak wygląda codzienność kilkumiesięcznego Stasia. Gdy miał trzy miesiące, podczas wizyty kontrolnej, wykryto u niego chorobę genetyczną. Rodzice Stasia stracili już córeczkę. Nikt nie potrafił prawidłowo zdiagnozować choroby Ali, która tak samo jak jej brat urodziła się zdrowa. Jednak w niedługim czasie dziewczynka zachorowała. Rodzice dowiedzieli się, że ich córeczka cierpi na ciężką chorobę genetyczną. Brak dokładnej diagnozy uniemożliwił właściwe leczenie. Dziewczynka była coraz słabsza, aż w końcu zmarła.
W kwietniu 2018 r. urodził się Staś – zdrowy i silny. Początkowo nic nie wskazywało na to, że coś się zmieni. Ale rodzice, z powodu nieszczęścia, które ich spotkało często kontrolowali stan zdrowia malca. Podczas jednej z wizyt lekarskich okazało się, że Staś cierpi na tą samą chorobę co jego siostra. Lekarze zwoływali konsylia, zlecali badania i próbowali lekami zatrzymać chorobę. Niestety nie przynoszą one efektu. Choroba cały czas niszczy serduszko chłopca. W nienaturalny sposób rośnie lewa komora. Teraz ma już dwukrotnie większy rozmiar, niż powinna mieć. Wada postępuje bardzo szybko.
Uratować chłopca może jedynie przeszczep. Jednak musi on odbyć się jak najszybciej, ponieważ nie wiadomo ile czasu zostało Stasiowi. Rodzice potrzebują zebrać pieniądze na operację w Niemczech lub Austrii. W Polsce praktycznie nie ma na to szans, ze względu na długie kolejki oraz zbyt małą liczbę dawców.
Teraz najważniejszy jest czas, by Staś zdążył dostać nowe serduszko. Kwota do uzbierania jest bardzo duża, dlatego tak ważne jest szybkie działanie. Każdy kto chce pomóc, może dokonywać wpłat poprzez stronę: https://pomagam.pl/Serduszkodlastasia .

Aleksandrowskie Forum Społeczne rejestruje właśnie zbiórkę, dzięki której będziemy mogli także pomóc lokalnie, wrzucając datek do puszki.

Translate »