Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Siatkarki ”Libero VIP” wicemistrzyniami województwa w kat.”3”.

04.06.2018
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności

W sobotnie popołudnie rozegrano w Tuszynie Finały Wojewódzkie w kategorii siatkarskich „3”,w których siatkarki „Libero VIP”-Aleksandrów Łódzki wywalczyły po wspaniałej grze wicemistrzostwo Województwa oraz awans do Mistrzostw Polski w Zabrzu !!!

Młode „Liberki” w swojej grupie, którą można było nazwać tzw. „Grupą Śmierci” trafiły na bardzo silne rywalki z Tomaszowa i Konstantynowa.

W pierwszym meczu z faworytkami imprezy zespołem „10” I- Tomaszów potrzeba było tie breaka do rozstrzygnięcia i po wyrównanej i zaciętej walce nasza drużyna uległa swoim rywalkom, choć niewiele zabrakło, by ograć przeciwniczki.

Podopieczne Ewy Sobanty podrażnione wynikiem wygrały w następnych pojedynkach z drugą drużyną z Tomaszowa oraz z zespołem „Lidera” Konstantynów po 2:0 i awansowały do Półfinału Turnieju, w którym spotkały się z gospodyniami zawodów ekipą UMKS-Tuszyn I.

Mecz półfinałowy był bardzo wyrównany, emocjonujący i pokazał bardzo wysoki poziom gry walczących drużyn.

Siatkarki „Libero VIP” ostatecznie wyszły z niego zwycięsko i wywalczyły sobie awans do Finału Ligi Wojewódzkiej i już w tym momencie zostały przynajmniej wicemistrzyniami wojewódzkich rozgrywek.

W finale po raz kolejny niestety lepsze okazały się rywalki z grupy i to tomaszowianki zdobyły tytuł Mistrzyń Województwa pokonując naszą drużynę w dwóch setach.

Trzeba powiedzieć, że młode siatkarki „Libero VIP” grały tylko podstawową trójką bez rezerw przez cały sobotni Turniej i w finale zwyczajnie dziewczętom brakowało świeżości.

Na zawody w Tuszynie przybyli oczywiście kibice „Liberek”, którzy jak zawsze głośno i żywiołowo wspierali zawodniczki swojej drużyny.

Mamy zatem srebrne medale i wicemistrzostwo w Województwie i co chyba najważniejsze, także awans do Mistrzostw Polski, które rozegrane zostaną w Zabrzu na początku lipca.

Dla Zosi Sobanty będą to trzecie już zawody na szczeblu krajowym, dla Majki Grabarczyk drugie, a dla Oli Matusiak pierwsze.

Gratulujemy zatem srebra w Województwie i już teraz życzymy ekipie powodzenia w walce wśród najlepszych 32 drużyn z całego Kraju.

 

Wyniki w grupie:

„Libero VIP”-Aleksandrów Łódzki 1:2 „10” I- Tomaszów Mazowiecki

„Libero VIP”-Aleksandrów Łódzki 2:0 „Lider” Konstantynów Łódzki

„Libero VIP”-Aleksandrów Łódzki 2:0 „10” II-Tomaszów Mazowiecki

 

Półfinał:

„Libero VIP”-Aleksandrów Łódzki 2:0 UMKS-Tuszyn I

 

Finał:

„Libero VIP”-Aleksandrów Łódzki 0:2 „10” I-Tomaszów Mazowiecki

 

Skład:

Maja Grabarczyk, Zosia Sobanty, Ola Matusiak.

Trener: Ewa Sobanty

Translate »