Fundusze Europejskie
Profil zaufany

„Siedlisko” i konkurs kulinarny

18.09.2017
Dodane przez: Dorota Bełdowska - Zemła
Liczba wizyt:
Aktualności

Niedziela, choć chłodna i deszczowa, była dniem gorących wydarzeń, bowiem w ramach Festiwalu Sztuk Różnych odbywał się dziesiąty już Przegląd Regionalnych Zespołów i Śpiewaków Ludowych „Siedlisko” oraz kolejna edycja konkursu kulinarnego dla kół gospodyń wiejskich.

W przeglądzie wzięło udział blisko 140 uczestników — zespołów, chórów oraz solistów (niektórzy występowali z towarzyszeniem, inni bez towarzyszenia instrumentów muzycznych). W jury zasiadali, od lat towarzyszący temu wydarzeniu w Aleksandrowie Łódzkim znawcy muzyki ludowej (i nie tylko): Renata Banacka-Walczak, Przemysław Hachorkiewicz i Jan Łuczkowski. Nagrodę specjalną przyznał Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego Jacek Lipiński, organizator całego niedzielnego wydarzenia. Otrzymała ją Justyna Kwiatkowska, jedna z najmłodszych, ale bardzo utalentowanych wykonawczyń tegorocznej edycji.

A oto pozostałe wyniki Przeglądu „Siedlisko”:

KATEGORIA I — zespoły śpiewacze bez towarzyszenia instrumentów muzycznych

I miejsce Szkolny Zespół Ludowy „Podchlebnicki”

II miejsce Zespół Śpiewaczo-Obrzędowy „Kliczkowianki” z Kliczkowa Małego

(trzeciego miejsca nie przyznano)

KATEGORIA II — zespoły śpiewacze z towarzyszeniem instrumentów muzycznych

I miejsce ex aequo „Polesianki” i Zespół Pieśni Ludowej „Kiernozianie”

II miejsce Kapela Ludowa „Aleksandrowianie”

III miejsce Zespół Śpiewaczy „Jawor” 

 

W tej kategorii jury przyznało również wyróżnienia, które otrzymali: Kapela Ludowa „Witaszewiacy”, Kapela Ludowa „ZGIERZANIE” oraz Kapela Ludowa „Lututowianie”.

KATEGORIA III — soliści

I miejsce Justyna Kwiatkowska

II miejsce ex aeqo Janina Misiak i Sabina Trela

III miejsce Beata Lewaniak.

 

W konkursie kulinarnym prezentowało się sześć kół gospodyń wiejskich. Jury, którego przewodniczącym był burmistrz Jacek Lipiński, przyznało I miejsce KG w Adamowie (nagroda 500 zł), II miejsce KG w Proboszczewicach (400 zł), III miejsce KG w Trojanach (300 zł). Pozostałe koła zajęły równorzędne IV miejsce (nagroda w wysokości 100 zł). (bez)

Translate »