Fundusze Europejskie
Profil zaufany

„Śladami kapitana Pogonowskiego”

29.09.2020
Dodane przez: Dorota Bełdowska - Zemła
Liczba wizyt:
Aktualności

10 października odbędzie się gra terenowa sprzyjająca nauce, zabawie i integracji sąsiedzkiej — z historią Polski i lokalną nutą w tle — pn. „Śladami kapitana Pogonowskiego”. Gra terenowa jest elementem ogólnopolskiego programu grantowego „Patriotyzm jutra” ogłoszonego przez Muzeum Historii Polski.

 

„Patriotyzm jutra” to ogólnopolski program, który służy odkrywaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski. Ważnym elementem tego programu jest wspieranie inicjatyw angażujących społeczności w działania poświęcone pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury. I tak jest w tym przypadku — kapitan Stefan Pogonowski urodził się w Domaniewie, w sąsiadującej z Aleksandrowem Łódzkim gminie Dalików. Był dowódcą 3 kompanii w 29 pułku strzelców kaniowskich.

Wydarzenie rozpocznie się wykładem historycznym, który poprowadzi dr Jerzy Śnieć. Później uczestnicy będą mogli wziąć udział w grze terenowej dla dużych i małych z nagrodami (dzieci muszą być pod opieką osób dorosłych). Podsumowaniem spotkania będzie biesiada sąsiedzka przy ognisku.

Organizatorzy, w tym lokalna społeczność we wsi Krzywiec, zapraszają serdecznie do udziału mieszkańców, młodzież, sympatyków historii. Przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe, oraz nagrody pocieszenia.

Spotkanie zaplanowano na 10 października o godzinie 13.00 w Świetlicy Koła Gospodyń Wiejskich w Krzywcu (ul. Konstantego Okołowicza 62, Krzywiec).

Organizatorzy proszą o zachowanie zasad obowiązujących w pandemii. (pr)

 

Translate »