Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Sokoły potwierdziły dominację w kumite

25.10.2017
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności

W ostatni weekend odbyły się otwarte klubowe Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym. Zarówno team mężczyzn jak i kobiet stanął na najwyższym stopniu podium. Męski skład (Damian Tomasik, Mariusz i Paweł Barańscy oraz Adrian Ratajczyk) stoczyli cztery mocne pojedynki, spotykając się w finale z wielokrotnymi mistrzami Polski Kluczborskim KK. Bohaterem meczu został Damian Tomasik, który wychodząc do ostatniej rundy miał do odrobienia stratę aż 4 punktów. Udało mu się to ustalając wynik meczu na 6:4.
Kobiety w składzie: Maria Depta, Justyna Barańska, Paulina Świercz, Alicja Zalecińska (zawodniczka z Kluczborskiego KK) stoczyły 3 pojedynki. W finale spotkały się z reprezentantkami Krakowskiego KKT. Walka o podium nie była łatwa. Wynik spotkania w pierwszej rundzie ustaliła Maria Depta na 4:0. Kasper Kawecki, trener Sokoła na tych zawodach, podkreślał, że był to turniej typowo sparingowy. Stanowi to jednak bardzo dobrą prognozę dla naszych zawodników przed najważniejszym turniejem w tym półroczu, czyli Mistrzostwach Europy w Kluz Napoce – Rumunia.

Oprócz seniorskich startów, dobrze zaprezentowali się także kadeci i juniorzy. Województwo łódzkie reprezentował także TS Sokół- udało się im zająć drugie miejsce w kumite drużynowym w rywalizacji kadetek. Równolegle z Mistrzostwami Europy rozgrywany był Puchar Europy Dzieci. Zakończył się on dużym sukcesem dla naszych podopiecznych. Sokół Aleksandrów zdobył 8 medali.

Wyniki dzieci:
Kata ind: Jan Sadowski złoty medal, Igor Gawroński srebrny medal, Oliwier Szkudlarek srebrny medal, Amelka Kamińska brązowy (4 miejsce).

Drużynowo: Kinga Gawrońska i Rafał Ratajczyk srebro w enbu, Julek Szewczyk i Amelka Kamińska brązowy medal w enbu, Amelka Kamińska, Rafał Ratajczyk i Zuzia Wróblewska brązowy medal w kata drużynowym oraz Ania Łysek, Bartek Mysera brązowy medal (czwarte miejsce) w enbu.

fot. Marcin Sadowski

Translate »