Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Spektakl „Do winy się nie poczuwam…”

21.02.2020
Dodane przez: Kinga Drożdżel
Liczba wizyt:
Aktualności

Już w sobotę 29. lutego zapraszamy na, jedyny w Polsce, dramat w VII aktach o Konspiracyjnym Wojsku Polskim – od momentu zawiązania, po proces dowództwa KWP w Łodzi. Sztuka „Do winy się nie poczuwam…” jest autorskim scenariuszem Danuty Zawadzkiej – Prezes Stowarzyszenia Teatr Źródło.

Spektakl opiera się na materiałach historycznych udostępnionych przez Łódzki Oddział IPN, lekturze fachowych książek oraz na własnych „poszukiwaniach historycznych”. Dwugodzinna sztuka, ukazująca życie organizacji, odbicie więźniów z aresztu w Radomsku, proces siedemnastu i proces dowództwa KWP, uzyskała uznanie publiczności oraz referencje Łódzkiego i Katowickiego Oddziału IPN.

Na scenie zobaczymy ok. 40 aktorów. Twórcy spektaklu ze szczególną starannością dbają o ukazanie prawdy historycznej, którą prezentują w swoich przedstawieniach. Zgodny z rzeczywistością przebieg wydarzeń, a także historyczne stroje i rekwizyty umożliwiają widzowi łatwiejszy odbiór sztuki oraz czerpanie doznań estetycznych.

W Aleksandrowie Łódzkim spektakl będzie można obejrzeć 29. lutego o godzinie 16:00 w Młodzieżowym Domu Kultury. Bilety w cenie 10 zł można nabyć w Wydziale Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miejskiego w Aleksandrowie Łódzkim. Posiadaczy Aleksandrowskiej Karty Seniora obowiązuje zniżka w wysokości 50%.

W swoim dwudziestoletnim dorobku Teatr Źródło ma wiele premier dotyczących historycznych i patriotycznych wydarzeń, m.in. inscenizację o wybuchu  II Wojny Światowej w Radomsku  czy spektakl o wyborze Jadwigi Andegaweńskiej na Królową Polski. Zajmuje się również adaptacją dzieł literatury krajowej i światowej, m.in.: „Przed sklepem jubilera” Karola Wojtyły, „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza czy „Fircyk w zalotach” Franciszka Zabłockiego. Spektakle teatru mogła obejrzeć publiczność w Radomsku, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Częstochowie, Skierniewicach, Lublinie oraz w innych miastach naszego kraju.

 

Translate »