Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Spotkaliśmy się z przedsiębiorcami

02.02.2018
Dodane przez: Kinga Drożdżel
Liczba wizyt:
Aktualności

Za nami kolejne, czwarte już, spotkanie z przedsiębiorcami, które organizowaliśmy wspólnie z Centrum Innowacji Biznesowej w Zgierzu. Wymiana doświadczeń, nawiązywanie kontaktów oraz wzajemne inspirowanie się – tak w skrócie należy je podsumować. Na początku nasi goście zapoznali się z ofertą Biura Handlu Zagranicznego Województwa Łódzkiego. Przedsiębiorcom została przedstawiona bogata oferta targów, w których dana branża może uczestniczyć. Na co dzień pracownicy biura doradzają firmom w zakresie prowadzenia działalności ekspertowej. Dzięki wiedzy i wypracowanym kontaktom, potrafią wyszukać ciekawe formy wsparcia finansowego eksportu. Doradzają także m.in. odnośnie najlepszej lokalizacji dla prowadzonej działalności oraz pomagają nawiązywać kontakty biznesowe.

Rozmawialiśmy również o innych formach wsparcia, szczególnie dla nowych firm, które chcą skorzystać z pomocy bardziej doświadczonych podmiotów. W swojej branży odniosły już one sukces, a teraz dzielą się wiedzą i doświadczeniem z innymi. Mentoring, bo o nim mowa, pomaga czerpać z dobrych praktyk oraz tym samym wypracować wartościowe nawyki biznesowe.

Ostatnią część spotkania stanowiła prelekcja odnośnie zmiany przepisów w temacie ochrony danych osobowych. Przedsiębiorcy zdobyli cenną wiedzę nt. tego na co trzeba zwrócić uwagę i jak prawidłowo przygotować się do zmian.

Organizowane spotkania cieszą się coraz większą popularnością. Wielu przedsiębiorców skorzystało już z oferowanego bezpłatnego wsparcia. W marcu kolejne wydarzenie. Tym razem będą to warsztaty o design thinking, o których więcej informacji wkrótce.

 

 

Translate »