Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Sukces Aleksandrowa Łódzkiego w rankingu Europejski Samorząd

08.12.2017
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności

Miłe informacje dotarły do nas z Kapituły Rankingu „Europejski Samorząd” Rzeczpospolitej. Kapituła oceniła wartość unijnego dofinansowania bez wkładu krajowego w projekty realizowane w gminach. W kategorii gmin miejsko-wiejskich znaleźliśmy się na 10 miejscu w kraju i 3 w województwie łódzkim.   

– Tak jak zawsze w przypadku danych z Ministerstwa Rozwoju wzięliśmy pod uwagę jedynie wartość dofinansowania unijnego bez wkładu krajowego. Analizując nowe umowy o dofinansowanie, tak jak w ostatnich sześciu latach braliśmy pod uwagę dane za ostatni rok, czyli tym razem 2016. Do wartości projektów braliśmy pod uwagę tylko dofinansowanie z umów zawieranych przez gminy (wyłączone zostały projekty na poziomie powiatów i województw, z których środki trafiają do kilku gmin). Analizując dane, uwzględniliśmy (już po raz szósty) dotacje pozyskane przez spółki komunalne, w których samorząd ma co najmniej 51 proc. udziałów – pisze Rzeczpospolita.

– To wielki sukces gminy – mówi Grzegorz Torzewski, Naczelnik Wydziału Pozyskiwania Funduszy Unijnych – w województwie łódzkim wyprzedził nas tylko Uniejów i Kutno. Myślę, że wyniki za rok 2017 powinny być jeszcze lepsze.

Translate »