Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Świadczenie Wychowawcze

19.07.2019
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności

Wnioski INTERNETOWE składamy za pośrednictwem:

Systemów teleinformatycznych banków
• Portalu informacyjno-usługowego emp@tia: 
www.empatia.mpips.gov.pl
• Platformy 
e-puap: www.epuap.gov.pl
• Platformy Usług Elektronicznych ZUS: 
www.zus.pl/pue

UWAGA!!! Osoby, które mają obecnie ustalone prawo do świadczenia wychowawczego na drugie i kolejne dzieci do 30 września 2019r., od 1 lipca 2019r. powinny złożyć jeden wspólny wniosek o ustalenie prawa do świadczenia na wszystkie dzieci.

W związku z tym, osoby te będą miały ustalone prawo do świadczenia wychowawczego na pierwsze dziecko (na które obecnie nie pobierają 500+) od 1 lipca 2019r., natomiast na pozostałe dzieci (na które świadczenia są już przyznane do 30 września 2019 r.) od 1 października 2019r.

Dobry Start dla ucznia”

300 złotych – tyle wynosi świadczenie ,,Dobry Start” dla każdego uczącego się dziecka.

Rząd ustanowił program, na podstawie, którego rodziny otrzymują raz w roku 300 zł. na każde dziecko uczące się w szkole – bez względu na dochody.

Dla kogo wsparcie?

Świadczenie ,,Dobry Start” przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymują je do ukończenia przez nie 24 roku życia. Co ważne, rodzina będzie mogła liczyć na wsparcie nienależnie od posiadanego dochodu.

Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub w szkole.

Kiedy złożyć wniosek?

Wniosek – podobnie jak wnioski o świadczenie wychowawcze z programu ,,Rodzina 500+”

– można składać od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową).

Ważne! Wniosek o świadczenie ,,Dobry Start” należy złożyć do 30 listopada.

Translate »