Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Świeć się z Energą-odbieramy nagrody

17.03.2021
Dodane przez: Redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności
Burmistrz i Przewodnicząca Rady Miejskiej z czekiem na 10 000 zł

Już po raz piąty Aleksandrów Łódzki wygrał w plebiscycie firmy Energa na najładniej oświetlone miasto w regionie łódzkim. Nasza świąteczna iluminacja była po prostu najpiękniejsza. Nagrodą jest sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł.

 

Lodówki, kuchenki, zmywarki, pralki, mikrofalówka, czajniki to sprzęt AGD, jaki trafił do najbardziej potrzebujących. Rodziny zostaną wybrane głównie przez pracowników socjalnych, którzy bezpośrednio widzą potrzeby mieszkańców.

– Z rozdysponowaniem tego sprzętu nie będzie żadnego problemu, zawsze jest więcej potrzebujących niż sprzętu. Rozdysponowaniem zajmą się osoby, które najlepiej wiedzą, komu trzeba pomóc, czyli asystenci rodzin, pracownicy Ośrodka pomocy Społecznej i „Wrzosu”, którzy również mają wgląd w takie środowiska – powiedziała Małgorzata Grabarczyk Przewodnicząca Rady Miejskiej.

Bożonarodzeniowa iluminacja, jak widać, podobała się nie tylko aleksandrowianom.

– Wielokrotnie wygrywaliśmy już w skali województwa, również w skali kraju zajmowaliśmy czołowe miejsca. Jeśli chodzi o województwo, to Aleksandrów Łódzki, właśnie w tym plebiscycie, ma swoje kultowe miejsce i za to Państwu bardzo serdecznie dziękuję – powiedział Burmistrz Jacek Lipiński.

Co roku władze dbają, by Aleksandrów w tym świątecznym okresie prezentował się jak najpiękniej a mieszkańcy przyczynili się, by jeszcze komuś pomóc.

-Zabawki w wersji XXL, do których można wejść, usiąść, zrobić fajne zdjęcie, to są właśnie elementy, które są wypożyczane. I to jest właśnie wartość dodana, która sprawia, że co roku możemy się spodziewać czegoś nowego, zaskakującego. Myślę, że możemy się w najbliższym czasie spodziewać czegoś spektakularnego, może samolotu?, do którego oczywiście będzie można wejść i usiąść  i się dobrze bawić. Kluczem jest to,  aby było coś dla dzieci – dopowiada Tomasz Barszcz Naczelnik Wydziału Promocji, odpowiedziany za świąteczną oprawę.

A wystarczyło kilkanaście sekund, by wejść na stronę internetową i kliknąć „Aleksandrów Łódzki”. Tak zrobiło wiele osób i tym samym nasza gmina wygrała tegoroczną edycję akcji „Świeć się z Energą”. W środę 17 marca przedstawiciele firmy przekazali bon i sprzęt AGD dla mieszkańców gminy.

— Grupa Energa, jako firma odpowiedzialna społecznie, stara się inicjować i wspierać ważne inicjatywy pro-społeczne. Jedną z nich jest plebiscyt „Świeć się z Energą”, dzięki któremu nagrody o wartości 200 tys. złotych, co roku trafiają do potrzebujących z 16 polskich miast. Na przestrzeni ostatniej dekady podopieczni kilkuset placówek m.in. domów dziecka, stowarzyszeń, ośrodków pomocy społecznej zyskali pomoc, która ułatwia im życie na długie lata — mówi Tomasz Durlej z firmy Energa. To już 17. edycja plebiscytu w Polsce. Nasza gmina bierze w niej udział już piąty raz i za każdym razem znajduje się w finałowej czołówce, zdobywając tytuł „Świetlnej stolicy województwa łódzkiego”. Wygrywamy nie tylko z większymi miastami województwa, ale i z samą stolicą, czyli Łodzią. Udział w plebiscycie miast to również możliwość do wypromowania swojej miejscowości na arenie ogólnopolskiej i rozbudzenia w mieszkańcach lokalnego patriotyzmu. To pokazuje, że warto próbować, a włączanie się w społeczne akcje może przynieść tylko same korzyści. Dziękujemy wszystkim, którym się chciało wejść na stronę internetową i zagłosować na Aleksandrów Łódzki. Teraz to Wy rozświetlicie serca niejednej rodziny. Brawo Aleksandrów!

Translate »