Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Święto Konstytucji 3. Maja

30.04.2020
Dodane przez: Tomasz Barszcz
Liczba wizyt:
Aktualności

W tym roku, ze względu na sytuację związaną z koronawirusem, nie odbędą się uroczyste obchody gminne Święta Konstytucji 3. Maja. Nie przybiorą takiej formy i oprawy, jaką możemy pamiętać z ubiegłych lat. Nie spotkamy się, jak co roku, wszyscy razem na Placu Kościuszki, by w ten sposób uczcić tę wyjątkową, dla naszego kraju, datę. Natomiast w imieniu całej społeczności Aleksandrowa Łódzkiego, symboliczną wiązankę kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki złoży burmistrz Jacek Lipiński wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Małgorzatą Grabarczyk oraz Sekretarz Gminy Iwoną Dąbek.

Ostatni czas pokazuje nam szczególnie wyraźnie, że to właśnie Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej jest podstawowym wyznacznikiem prawa, do którego można odnieść się nawet w podbramkowej sytuacji. Dlatego tak ważne jest, żeby każdy z nas pamiętał o tym na co dzień oraz odpowiednio akcentował to 3. maja.

Pamiętajmy, że również pozostając w domach, możemy okazać swój patriotyzm. Dlatego zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej Gminy, aby w czasie najbliższych świąt (Pracy – 1 maja, Flagi – 2 maja oraz Konstytucji 3 Maja – w niedzielę), przed ich domami powiewała flaga narodowa. W tym wyjątkowym czasie pokażmy, że jesteśmy dumni z naszej tradycji i historii. Niech teren Aleksandrowa Łódzkiego wypełniony zostanie barwami biało-czerwonymi. To szczególnie ważny gest, tym bardziej że w tym roku obchody muszą przybrać inną formę. Właśnie tak okażmy jak cenne i ważne są dla nas symbole oraz Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej.

Translate »