Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Święto Pracownika Socjalnego

20.11.2020
Dodane przez: Redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności

Tegoroczne obchody Święta Pracownika Socjalnego, tradycyjnie świętowane w naszej gminie przez wszystkich pracowników sfery pomocowej, tym razem ze względu na pandemie nie przebiegało niestety tradycyjnie. Zwykle, bowiem, wszyscy pracownicy spotykają się i świętują razem, a władze gminy mają okazję do uhonorowania najbardziej wyróżniających się w danym roku. Tym razem niestety musiano się ograniczyć do nagród i to wręczanych w dwóch ratach. Najpierw Burmistrz Jacek Lipiński i Sekretarz Iwona Dąbek podziękowali i wręczyli nagrody czterem pracownikom Środowiskowego Domu Samopomocy, a potem kilkunastu pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej. Obie jednostki otrzymały też prezent dla wszystkich pracowników, czyli nowoczesne ekspresy do kawy. A w tym roku życie postawiło przed pracownikami sfery socjalnej szczególne zadania.

– Wszyscy pracownicy sfery pomocowej mieli w tym roku bardzo trudne zadanie daleko wykraczające poza ustawowe obowiązki. Mam wielki szacunek dla wszystkich jednostek pomocowych. W tym roku pokazali, czym jest nowoczesna działalność pomocowa, stając się wizytówką naszej gminy. Jeszcze raz wyrażam uznanie i wielkie podziękowania dla wszystkich pracowników sfery socjalnej – powiedział Burmistrz Jacek Lipiński.

Pytaliśmy również jak radzą sobie pracownicy w tych trudnych czasach.

– W tych trudnych i dziwnych czasach wszystko jest dziwne. My jednak się nie poddajemy. Staramy się docierać do naszym podopiecznym, wspierać ich, dostarczać posiłki, a przede wszystkim przekazywać im swoją pozytywną energię i miłość – powiedziała Iwona Czaszka ze Środowiskowego Domu Samopomocy.

Władze gminy szczególnie uhonorowały panią Renatę Piaskowską, która w OPS pracuje już 45 lat. Jak sama mówi to bardzo ciężka praca, lecz dająca satysfakcję, bo pomaga się drugiemu człowiekowi.

Wszystkim pracownikom socjalnym życzymy przede wszystkim zdrowia, wytrwałości, pomyślności i satysfakcji z pracy. S.S.

Translate »