Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Trzy zwycięstwa juniorek ”czwórki” w trzy dni

04.12.2017
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności

Siatkarski maraton zaliczyły od czwartku do soboty zawodniczki UKS-„Czwórka” prowadzone przez trenera Macieja Tietiańca.

We czwartek (30 listopada) rozegrały w hali przy ul. Wyzwolenia 3 derby Aleksandrowa z zespołem trenera Marcina Buchali (drugą ekipą Juniorek „Czwórki).  Mecz był bardzo zacięty i emocjonujący jako, że obie ekipy doskonale się znają, a poza tym były to Derby, a Derby jak wiadomo są meczami innymi niż wszystkie i na ogromnych emocjach, tak też było i tego czwartkowego wieczoru. Przed meczem miła chwila dla młodych siatkarek Klubu,a za razem zaplecza drużyny trenera Macieja Tietiańca, bowiem zjawiły się one na hali z pucharami oraz medalami z turniejów w Toruniu, gdzie zdobyły złoto i Nadarzynie gdzie wywalczyły srebrne krążki. Dziewczęta zostały przedstawione przez Klub Kibica, a następnie zrobiono im wspólne zdjęcia z Juniorkami drużyny.

Sam mecz bardzo falował i emocje były ogromne. Raz jedna, raz druga drużyna przy głośnym dopingu Kibiców wygrywała kolejne odsłony spotkania. Długie akcje, spektakularne ataki, bloki i asy serwisowe, po prostu było na co popatrzeć.

Do rozstrzygnięcia meczu potrzebny był taibrek, w którym już bezapelacyjnie lepsze okazały się podopieczne Macieja Tietiańca i gromiąc rywalki 15:8 to one założyły Koronę Królowych Miasta. W ekipie zwyciężczyń zadebiutowała ledwie 14 letnia Kinga Tietianiec, córka trenera, która zaczyna łapać siatkarskie szlify i jest przymierzana do gry w składzie drużyny.

Brawa dla zawodniczek obydwu ekip za stworzenie wspaniałego siatkarskiego widowiska i wielkie Gratulacje dla drużyny Macieja Tietiańca.

 

UKS-„Czwórka” Aleksandrów 3:2 UKS-„Czwórka” II Aleksandrów

(18:25; 25:17; 13:25; 25:21; 15:8)

 

Skład zwycięskiej ekipy:

Miłek, Ruśkiewicz, Bużyńska, Marciniak, Okulska, Mastalska, Sasin, Ambroziak, Spadło, Olczyk, Budzyń, Blady oraz Kinga Tietianiec.

 

Następnego dnia w piątek (1 grudnia) nasze juniorki pojechały rozegrać mecz ligowy w ramach

Ekstraklasy Ligi Amatorskiej, w której występują w tym sezonie jako „VIP Gwarant” Aleksandrów. Mecz odbył się w hali ZSO-8 na ul. Czernika 1/3,a rywalkami była drużyna TKKF-„Dzikusy” I Łódź.

Aleksandrowianki przy dopingu przybyłych na to spotkanie własnych Kibiców rozgromiły w trzech setach swoje przeciwniczki pewnie wygrywając 3:0.

W tym meczu młodziutką (14 lat !!!) Kingę Tietianiec mogliśmy zobaczyć już na parkiecie jako zawodniczkę grającą. Kinga zaliczyła zatem udany siatkarski debiut…Gratulujemy.

Cały mecz rozegrała także będąca świeżo po kontuzji środkowa Klaudia Ambroziak, która wypadła bardzo dobrze w zagrywce i grze pod siatką. Również, mimo leczonej kontuzji, na parkiecie pojawiła się na kilka akcji Ola Budzyń, której życzymy szybkiego powrotu do pełni sił. Tylko set numer jeden był setem powiedzmy walki ale kolejne dwie odsłony, to już bezapelacyjna dominacja naszego zespołu.

Dobra gra zagrywką, blokiem, atakiem oraz na rozegraniu i rywalki zostają odprawione z tzw. pustą walizką same zaś wyniki tych dwóch ostatnich partii to po prostu demolka przeciwniczek. Możemy zatem cieszyć się z kolejnego zwycięstwa i dorzuconych bardzo cennych punktów do ligowej tabeli.

 

„VIP Gwarant” Aleksandrów 3:0 TKKF-„Dzikusy” Łódź

(25:23; 25:15, 25:12)

 

Skład:

Miłek, Ruśkiewicz, Bużyńska, Marciniak, Okulska, Sasin, Ambroziak, Mastalska, Olczyk, Budzyń, Tietianiec.

Opiekun Drużyny: Paweł Miłek.

 

Sobota 2 grudnia był kolejnym meczem ligowym Juniorek, które we własnej hali odejmowały

drużynę ESK-„Skra” Bełchatów. Tym razem także siatkarki naszej Drużyny schodziły z parkietu zwycięskie odprawiając przyjezdne wtrzech setach do domu.

Mecz był w sumie jednostronnym widowiskiem i tylko w pierwszym secie zawodniczki „Skry” podjęły walkę z aleksandrowiankami. Drugi set zdominowany przez grę „Czwórki” nie pozwolił przeciwniczkom dobić do 20 punktów. Set trzeci i jak się okazało ostatni bardzo podobny do drugiego i tylko lekkie już rozluźnienie w szeregach naszego zespołu w końcówce seta pozwoliło rywalkom na zmniejszenie nieco rozmiaru porażki.

Dziewczyny zagrały dobrze i na tle słabszych rywalek zaprezentowały (mimo tego trzydniowego maratonu) dobrą grę w sumie całego zespołu. Znowu mogliśmy zobaczyć fajne ataki ze skrzydeł oraz środkiem, także dobrze funkcjonujący blok oraz zagrywka.

W tym siatkarskim maratonie również wierni Kibice drużyny brali czynny udział i gorącym oraz głośnym dopingiem wspierali swoje zawodniczki nie szczędząc przy tym bębna oraz gardeł…należy im się za to również wielki szacunek i uznanie.

Nas cieszą kolejne punkty, bo 16 grudnia ciężki mecz z trudnym rywalem („ABIS”) i do tego na ich terenie. Warto dodać, że w sobotę druga ekipa Juniorek „Czwórki” trenera Marcina Buchali uległa „ABIS-owi” na hali w Łodzi i to bardzo zdecydowanie, o czym świadczą wyniki setów 0:3 (12:25; 7:25; 13:25).

 

UKS-„Czwórka”  3:0  ESK-„Skra” Bełchatów

(25:22; 25:19; 25:21)

 

Skład:

Miłek, Ruśkiewicz, Bużyńska, Marciniak, Okulska, Sasin, Mastalska, Ambroziak ,Spadło, Budzyń, Olczyk.

Trener: Maciej Tietianiec.

 

 

Translate »