Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Uczą się gry w tenisa

09.07.2018
Dodane przez: Kinga Drożdżel
Liczba wizyt:
Aktualności

W weekend ruszyły zajęcia z tenisa ziemnego, w których uczestniczą aleksandrowianie w różnym wieku. Dla najmłodszych nauka połączona jest z rozrywką – nie brakuje tu różnych gier i zabaw. Ci starsi od razu mają możliwość spróbowania swoich sił na korcie. Jednak gra w tenisa wcale nie jest taka prosta, jak to wygląda np. podczas rozgrywek w telewizji. Już prawidłowe złapanie rakiety dla początkujących może stanowić nie lada wyzwanie. Później trzeba skoordynować to jeszcze m.in.
z  prawidłowym zamachem czy odbiciem piłki – i cała sprawa się komplikuje… Jak sobie z tym radzić i jak prawidłowo grać, tego wszystkiego dowiadują się kursanci podczas zajęć
z tenisa ziemnego realizowanych w ramach Aleksandrowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017.

Wczoraj padły już pierwsze pytania, jaką rakietę najlepiej wybrać, gdy zaczyna się swoją przygodę z tenisem ziemnym. O to na razie nie muszą się martwić uczestnicy zajęć. Podczas kursu, wszyscy mają zapewniony sprzęt i wszelką pomoc trenera. Zajęcia odbywają się w weekendy i potrwają do września.

Na koniec jeszcze dobra wiadomość dla osób dorosłych i tych w wieku 14-17 lat – w tych grupach są nadal wolne miejsca. Więcej informacji, można uzyskać kontaktując się z Wydziałem Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miejskiego w Aleksandrowie Łódzkim, pod nr tel. (42) 270 03 34.

Translate »