Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Uczta modelarska w Aleksandrowie Łódzkim

06.02.2018
Dodane przez: Kinga Drożdżel
Liczba wizyt:
Aktualności

Kto z nas jako dziecko nie bawił się kartonowymi modelami samolotów czy innych pojazdów? U niektórych ta zabawa przerodziła się w pasję modelarską, doskonaloną od wielu lat. Są to ludzie pozytywnie zakręceni na punkcie składania modeli. Nad jednym potrafią spędzić kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. Szczegółowo odtwarzają najmniejsze detale, wymieniają się radami odnośnie najlepszej techniki oraz spotykają na wystawach, by zaprezentować swoje najnowsze prace.

Tak będzie również w najbliższy weekend w Aleksandrowie Łódzkim. Sala gimnastyczna Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wypełniona zostanie przeróżnymi modelami zarówno kartonowymi, jak i plastikowymi. Podziwiać będzie można m.in. samoloty, okręty, kolejki, rakiety czy figurki. Dla najmłodszych, podczas drugiego dnia wystawy, zostaną zorganizowane warsztaty modelarskie. Każde dziecko, pod okiem fachowca, będzie mogło spróbować swoich sił w składaniu modeli. Na początku modelarze pomogą wybrać jeden z wielu przygotowanych wzorów, a następnie podpowiedzą jak najlepiej zabrać się do pracy.

Będzie to świetna okazja także do tego, by obejrzeć prace zgłoszone na konkurs modelarski. Jak zapowiada Łódzka Sjesta Modelarska w tym roku na odwiedzających będzie czekało jeszcze więcej modeli do podziwiania. W ubiegłym roku było ich ponad pięćset. Ile będzie teraz i czym jeszcze zaskoczą nas modelarze? O tym przekonamy się już w najbliższy weekend. Zapraszamy na III Wojewódzki konkurs-wystawę modeli redukcyjnych o puchar Burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego. Rejestracja modeli biorących udział w konkursie zaplanowana została pierwszego dnia wydarzenia w godzinach 11:00-13:00. Wystawę będzie można natomiast zwiedzać w godzinach 14:00-19:00 w sobotę oraz 11:00-15:00 w niedzielę.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia.

Translate »