Fundusze Europejskie
Profil zaufany

VI Bieg Aleksandrowski za nami! Zobacz relację video

16.08.2018
Dodane przez: redakcja
Liczba wizyt:
Aktualności

Tradycyjnie 15 sierpnia pasjonaci biegania mogli uczestniczyć w Biegu Aleksandrowskim z okazji Święta Wojska Polskiego. W szóstej edycji wystartowało ponad 1000 uczestników w półmaratonie i biegu na 5 km. Nie zabrakło startów najmłodszych i po raz pierwszy odbył się start grupy uprawiającej nordic walking.

Półmaraton wygrał Jarosław Cichosz z Łodzi. Dystans 21,0975 km pokonał w 1:21:28. – Trenuję od 2012 roku. W ostatnim czasie trochę odpoczywałem od biegania. Jestem zadowolony z czasu, choć to nie jest mój rekord życiowy – zaznacza zwycięzca półmaratonu.

Drugi, podobnie jak przed rokiem na tym dystansie, był aleksandrowianin Daniel Romanowicz. Od Jarosława Cichosza był zaledwie gorszy o niespełna jedną minutę. – Najwyraźniej nie jest mi dane wygrać w Aleksandrowie – może do trzech razy sztuka i za rok zdobędę pierwsze miejsce. Dałem z siebie tyle, ile mogłem. Nie mam nic sobie do zarzucenia, bo wygrał niezwykle silny zawodnik. To była trasa na szybkie bieganie – zaznacza Daniel Romanowicz.

Półmaraton w kategorii kobiet wygrała Marta Bukowska, która pojawiła się na mecie z czasem 1:31:08. Natomiast zwycięzcą biegu na 5 km został Wojciech Karwowski. Po 16 minutach i 25 sekundach pojawił się na mecie. Drugi był aleksandrowianin Marcin Stobiecki – zaledwie trzy sekundy później przed zwycięzcą. – Jestem zadowolony z biegu, trasa była dość szybka i można było śmiało bić rekordy życiowe – podkreśla Marcin Stobiecki.

W kategorii kobiet najszybsza na dystansie 5 km była Kinga Reda (19:43 min). Mimo że impreza zorganizowano po raz szósty, to jednak była sporym wyzwaniem dla organizatorów.

– Może się wydawać, że wszystko o organizacji takiego biegu wiemy, natomiast dla nas to jest bardzo duża nauka. Każdą edycję staramy się wzbogacać. W tym roku zaszło wiele istotnych zmian. Przede wszystkim zmiana godziny startu i organizacji trasy półmaratonu – mówi Tomasz Barszcz, naczelnik wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą UM w Aleksandrowie Łódzkim.

Półmaraton, bieg na 5 km, starty najmłodszych i debiutujący bieg nordic walking, przyciągnął ponad 1000 uczestników. Stało się już tradycją, że 15 sierpnia odbywa się Aleksandrowski Bieg z okazji Święta Wojska Polskiego.

– Lekkoatletyka w postaci biegu długiego potrafi kształtować osobowość. Buduje determinację i samozaparcie. Bardzo się cieszę, że zarówno w półmaratonie jak i biegu na 5 km wystartowali urzędnicy. Śmiało można powiedzieć, że bieg jest wisienką na torcie wszystkich imprez sportowych organizowanych na terenie naszej gminy. Aleksandrów jest rozbiegany i usportowiony – zaznacza Jacek Lipiński, burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego.

Za rok biegaczy czeka niespodzianka, której nie chciał zdradzić dyrektor MOSiR Arkadiusz Cichecki. – Można śmiało powiedzieć, że nasza impreza jest międzynarodowa. Mieliśmy uczestników z Australii, Szwecji czy Hiszpanii. A za rok planujemy kolejne zmiany, myślę, że niebawem się o nich dowiemy – zakończył Arkadiusz Cichecki.

Wiemy na pewno, że za rok 15 sierpnia uczestników czeka VII edycja Aleksandrowskiego Biegu z okazji Święta Wojska Polskiego.

Wyniki –> http://wyniki.datasport.pl/results2623/

Obrazek filmu youtube
[youtube_player v=”Kod7X9ZQagM”]

 

Translate »