Fundusze Europejskie
Profil zaufany

W marcu teatr zawładnie Aleksandrowem Łódzkim.

12.02.2020
Dodane przez: Klaudia Kosak
Liczba wizyt:
Aktualności
Z przykrością informujemy, że w związku z zarządzeniem nr 47/2020 Burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego wszystkie wydarzenia Poczuj Teatr są zawieszone do odwołania. Planujemy je zrealizować w jak najszybszym możliwym terminie. Wejściówki zachowują swoją ważność.
Bliższe informacje pod numerem telefonu tel. 609 190 211
W związku ze stwierdzoną obecnością oraz rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19 na terenie Polski, Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego wprowadził prewencyjne działania, które obowiązują w całej Gminie Aleksandrów Łódzki. Zaleca odwołanie zapowiedzianych i nieorganizowanie nowych imprez masowych, wydarzeń społecznych, kulturalnych, sportowych oraz o innym charakterze, podczas których przewidywane jest zgromadzenie w jednym miejscu wielu uczestników tych wydarzeń.
„Poczuj teatr” – pod takim hasłem przebiegać będzie w Aleksandrowie Łódzkim, już dziewiąty raz, Święto Teatru, wpisujące się w obchody Międzynarodowego Dnia Teatru. Wszystkie wydarzenia teatralne organizuje Fundacja Partnerstwo na rzecz Aleksandrowa Łódzkiego oraz Biblioteka Publiczna im. Jana Machulskiego.
Propozycje teatralne Partnerstwa w tym roku są niezwykle interesujące. Na bezpłatnych warsztatach uczestnicy zdobędą wiele przydatnych w życiu umiejętności: Agnieszka Greinert nauczy aktorskiego czytania bajek, uczestnicy nauczą się czytać tak, aby dzieci słuchały ich z zapartym tchem (01.03.2020); na spotkaniu z Marianną Bednarek nauczą się zawiązywać apaszki, chustki, gawroszki i szaliki tak, aby wykreować swój nowy artystyczny wizerunek (08.03.2020). Konrad Michalak z Impro Ataku będzie uczył dziecięcej radości i pomoże się odstresować (22.03.2020).
W ramach święta teatru zaplanowano też 4 przedstawienia: monodram Mateusza Olszewskiego „O co biega kobietom” w wykonaniu Angeliki Olszewskiej (07.03.2020), spektakl dla dorosłych widzów „Sex w Toskanii” (28.03.2020), a dla miłośników muzyki spektakl Łódzkiego Teatru Piosenki „Wiosna ach to ty” (21.03.2020) i koncert piosenki aktorskiej Anny Paszkowskiej „Kochankowie dnia” (15.03.2020)
„Poczuj teatr” na stałe wpisał się w krajobraz Aleksandrowa Łódzkiego. Jest to zawsze wyjątkowa okazja do spotkania z artystami znanymi z teatrów, ekranów telewizyjnych i kinowych, do odkrywania własnych możliwości artystycznych, a także do obcowania z wysoką kulturą bez konieczności wyjeżdżania do Łodzi.
Wszystkie spektakle odbędą się w sali widowiskowej MDK w Aleksandrowie Łódzkim, ul. 1 Maja 17/19,(wejściówki po 10 zł do kupienia w bibliotece, pl. Kościuszki 12) bezpłatne warsztaty w sali DDzP Wrzos w Aleksandrowie Łódzki, ul. Warszawska 10 (zapisy, informacje tel. 609 190 211)
Kalendarium wydarzeń teatyralnych:
07.03.2020 (sobota)monodram  „O co biega kobietom” scenariusz i reżyseria Mateusz Olszewski występuje Angelika Olszewska, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie
To miał być spektakl o kobietach kochających bieganie. Ale jest też o tych, które go nienawidzą. Panie i dziewczyny setkami, nawet tysiącami, dają sobie wycisk w parkach i na masowych zawodach. Pocą się tak dla zdrowia, głodu rywalizacji, ładnej sylwetki? Dla tych, które tego nie wiedzą – i dla tych wszystkowiedzących – powstał tekst „O co biega kobietom”. Oraz dla każdego, kto bez względu na płeć i kondycję, czuje przypływ endorfin płynących z kameralnej sceny. Na naszej – sześć postaci, których losy skrzyżują się podczas biegu ogarniającego pół miasta.
„O co biega kobietom” to monodram o długości 10 kilometrów. Dla kogo ten dystans jest modlitwą, sposobem na podryw, a dla kogo – atakiem szarańczy?
15.03.2020 (niedziela)„Kochankowie dnia” piosenka aktorska,  Anna Paszkowska
Anna Paszkowska , artystka związana z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Zgierzu.
Wieloletnia aktorka Teatru „Orfa” i chórzystka zgierskiej „Lutni” będzie śpiewała piosenki francuskie z tekstami Wojciecha Młynarskiego z repertuaru Edith Piaf, Charlesa Aznavoura, piosenki Agnieszki Osieckiej, filmowe; a także Ewy Demarczyk czy Bułata Okudżawy. Artystce akompaniował będzie Jan Mucha z którym tworzą recitale piosenek z różnych półek muzycznych. Jednak Anna Paszkowska najlepiej czuje się w piosence aktorskiej , w której rewelacyjnie łączy dwie pasje. W jej wykonaniu każda piosenka staje się krótką etiudą teatralną.
21.03.2020 (sobota) „Wiosna ach to ty” spektakl muzyczny Łódzkiego Teatru Piosenki
Muzyczne wspomnienia o Marku Grechucie.
Marek Grechuta z zawodu był architektem i malarzem, ale los sprawił, że najpiękniejsze konstrukcje tworzył nie z kamienia i stali lecz z dźwięków zaś najpiękniejsze obrazy malował nie pędzlem lecz piórem., Jego muzyka upiększa rzeczywistość a teksty na zawsze wpisały się w krajobraz polskiej kultury, zdobiąc i wzbogacając jej oblicze. Jego poetyckie piosenki takie jak „Nie dokazuj”, „Mandaryni i pomarańcze”, „Dni, których nie znamy”, „Świecie nasz” czy będąca swoistego rodzaju hymnem na cześć cudu odradzającej się przyrody piosenka „Wiosna, ach to ty !”, której tekst budzi prawdziwą iskrę nadziei i przebudzenie, to najpiękniejsze pałace sztuki i ogrody wrażliwości jakie mógł dla nas stworzyć architekt ludzkich dusz – Marek Grechuta.
28.03.2020 (sobota) „Sex w Toskanii” spektakl dla widzów dorosłych występują:                                   Bożena Krawczyńska i Tomasz Grzegorzewski.
Sex w Toskanii – komedia to czy dramat? Joanna i Ryszard to małżeństwo z 30. letnim stażem . Kobieta od dłuższego czasu czuje że ich małżeństwo przechodzi kryzys, czuje się samotna                                   i opuszczona. Mąż tkwi w świecie pracy i TV. Zdaje się nie dostrzega wkradającej się w ich związek nudy i stagnacji. Czy kochająca żona da radę wyrwać męża ze szponów monotonii i rutyny? Czy ich związek ma jeszcze szansę na szalone uniesienia i spontaniczne pomysły, których nie brakowało w czasach młodości?
W barwnej i zabawnej historii naszych bohaterów kryje się lekcja i przestroga zarazem.  A może recepta na szczęśliwy związek?
Translate »