Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Warsztaty dla przedsiębiorców

02.03.2018
Dodane przez: Kinga Drożdżel
Liczba wizyt:
Aktualności

Warsztaty dla przedsiębiorców

„Unikatowe design thinking w biznesie” – pod taką nazwą odbyły się wczorajsze warsztaty dedykowane przedsiębiorcom. Było to piąte wydarzenie, które Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim organizował wspólnie z Centrum Innowacji Biznesowej w Zgierzu.

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się czym jest myślenie projektowe i dlaczego warto wykorzystywać je, prowadząc firmę. Na konkretnych przykładach omówione zostały działania sprzyjające lepszej komunikacji danej marki. Przedsiębiorcy mieli okazję przekonać się jak ważna jest wymiana doświadczeń i dlaczego pomysły, które oni uważają za przysłowiowy „strzał w dziesiątkę”, nie trafiają np. do ich klientów.

Celem warsztatów było zwrócenie uwagi na  rozmaite rozwiązania tego samego problemu. Spotkanie pozwalało znaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego należy analizować różne punkty widzenia. Uczyło konfrontowania pomysłów z rzeczywistością. Z pewnością prawidłowe wykorzystanie omawianej metody design thinking pozwoli przedsiębiorcom na jeszcze lepsze zaplanowanie swoich działań i dopasowanie ich do oczekiwań rynkowych. Warsztaty poprowadziły ekspertki z Newtrend i Unikatum, specjalizujące się w prowadzeniu firm m.in. procesem design thinking do kreowania rozwiązań na miarę klienta.

Translate »