Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Weekend bez nudy

31.05.2019
Dodane przez: Kinga Drożdżel
Liczba wizyt:
Aktualności

W najbliższy weekend w Aleksandrowie Łódzkim nikt nie powinien się nudzić. Wszystkie wydarzenia, odbywające się w parku miejskim, zostały zaplanowane tak, aby sprostać najrozmaitszym oczekiwaniom. Sobotę będzie można spędzić zarówno na aktywnie, jak i leniwie. Tych którzy lubią sport, zapraszamy do mobilnej wrotkarni, gdzie w bezpiecznych warunkach będzie można pojeździć na wrotkach. Od godz. 14:00 kibicować będziemy tytanom sportu i przekonamy się jak wiele barier może przezwyciężyć ludzka siła. Nie zabraknie ekstremalnych dyscyplin oraz widowiskowej rywalizacji.

Najmłodszych wraz z rodzicami zapraszamy również na stoisko Aleksandrowskiej Rady Seniorów, gdzie będzie można poznać gry i zabawy z dawniejszych czasów, a także pograć w planszówki. Warto tutaj zajrzeć, bo na uczestników czekać będą dodatkowe upominki i niespodzianki. Tego dnia, Aleksandrowska Rada Seniorów pokaże najmłodszym jak ciekawie można spędzić czas, bez użycia komputerów czy tabletów.

Kobiety zachęcamy, by pomyślały o własnym zdrowiu i zbadały się w nowoczesnym mammobusie. Panie w wieku poza refundacją będą mogły wykonać w nim bezpłatną mammografię, którą finansuje Gmina Aleksandrów Łódzki. Z badania będą mogły również skorzystać, w ramach NFZ, kobiety w wieku 50-69 lat, które nie wykonywały go w ciągu ostatnich 2 lat.

Natomiast biorąc udział w kolejnej odsłonie szaffingu, wspólnie możemy zadbać o środowisko naturalne, jak również nabyć coś oryginalnego. Stoiska będą rozstawione na placu Kościuszki (obok fontanny) w godz. 11-16. Starym zwyczajem — każdy może przynieść swoje, będące w dobrym stanie i czyste, rzeczy (ubrania, torebki, biżuterię itp.) oraz niepotrzebne zabawki. Na szaffing zaprasza Aleksandrowskie Forum Społeczne.

Z parku nikt nie powinien wyjść również głodny. Przez cały weekend zachęcamy do spróbowania potraw z różnych zakątków świata. Do Aleksandrowa Łódzkiego zjadą się food trucki, które będą serwować wyśmienite dania.

W niedzielę nadal będziemy świętować Dzień Dziecka. Wszystko za sprawą Dnia Radości. O godzinie 12:00 obejrzeć będzie można spektakl „„Dobre uczynki wrzucamy do skrzynki”. Zaplanowanych również zostało mnóstwo innych atrakcji. Animatorzy zadbają o to, by wszystkie dzieci były tego dnia uśmiechnięte i zadowolone. Będą bańki mydlane, balony oraz malowanie twarzy. W parku postawiona również zostanie fotobudka, w której będą mogły się fotografować całe rodziny. Wszystkie dzieci częstować będziemy popcornem i watą cukrową. Zaplanowano także konkursy z nagrodami.

Jeśli jeszcze nie macie planów na weekend, to koniecznie zaplanujcie sobie wizytę w parku miejskim.

Translate »