Fundusze Europejskie
Profil zaufany

Weekend w Aleksandrowie Łódzkim

24.05.2019
Dodane przez: Kinga Drożdżel
Liczba wizyt:
Aktualności

Najbliższy weekend w naszym mieście zapowiada się bardzo ciekawie. W sobotę zapraszamy na pokaz jednej z najbardziej popularnych oper Stanisława Moniuszki pt. „Halka”. Pokaz odbędzie się w parku miejskim o godz. 19:00, a jego rozpoczęcie poprzedzi wręczenie nagród zwycięzcom konkursu wiedzy o życiu i twórczości kompozytora oraz krótka prelekcja.

Ci wszyscy, którzy będą chcieli poznać dokładniej dorobek Stanisława Moniuszki, będą mieli taką okazję również w niedzielę, słuchając operowego karaoke. Wykorzystując formę rozrywki, która jest powszechnie znana i lubiana, przybliżona zostanie twórczość tego wybitnego kompozytora. Zabawa rozpocznie się o godzinie 16:00 w parku miejskim.

Oba wydarzenia są częścią zadania publicznego „Śpiewnik Aleksandrowski”, które jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach projektu realizowanego przez Towarzystwo Śpiewacze „LUTNIA” w Aleksandrowie Łódzkim.

Oczywiście nie zapominamy, że w niedzielę przypada Dzień Matki. Z tej okazji o godz. 17:00 w parku miejskim zaplanowany został koncert. Podczas niego będziemy  mogli posłuchać występu w wykonaniu wspaniałych artystów: Małgorzaty Kulińskiej (sopran), Aleksandry Borkiewicz (sopran), Kazimierza Kowalskiego (bas) oraz Ewy Szpakowskiej (fortepian). W programie znajdą się najpiękniejsze arie operowe i  operetkowe oraz przeboje z musicali. Publiczność będzie mogła również usłyszeć wzruszające piosenki o matce, takie jak: ,,Matko moja ja wiem…’’, ,,Mamma’’  czy wielki przebój Kazimierza Kowalskiego ,,Tylko ty mamo”.

W trakcie występów będzie można także spotkać wolontariuszy, którzy do specjalnie oznaczonych puszek będę zbierać pieniądze na rzecz chorego Kubusia Jankowskiego.

Translate »